Portsmouth: volt tulajdonosa a felszámolás küszöbére tolta a klubot

2010.10.22. 21:20
Az angol labdarúgó-bajnokság másodosztályában (Championship) szereplő Portsmouth pénteken közleményben bejelentette: valószínűleg nem kerülheti el a felszámolást.

A tavasszal még az élvonalban szereplő klub súlyos adósságai miatt februárban csődgondnokság alá került, és bár úgy tűnt, sokadszori próbálkozásra sikerül visszaszereznie önállóságát, a pénteki tárgyalások végül kudarcba fulladtak.

A klub új tulajdonosai teljesítették a Futball-liga és a hitelezők többségének feltételeit, már szinte visszakapták a kereskedéshez szükséges aranyrészvényüket, amikor az egykori tulajdonos, Sacha Gaydamak vétót jelentett be. A klubot 2006 és 2009 között tulajdonló Gaydamak – akit a helyiek a legfőbb felelősnek tartanak a kialakult helyzetért – 2.2 millió fontot követel vissza a klubtól, egy jelentős részét azonnal – ezt a Portsmouth képtelen kifizetni.

A tárgyalások megfeneklése ellenére Andrew Andronikou csődgondnok reméli, hogy a hétvégén mégis sikerül egyezségre jutni Gaydamakkal, és megmenekül a klub.

Angliában legutóbb 1992-ben húzta le a rolót profi futballklub, mindjárt kettő is: az Aldershot és a Maidstone United.

 

 

Legfrissebb hírek

Az angol másodosztályban folytathatja a 21 éves magyar középpályás – sajtóhír

Légiósok
2026.06.23. 10:09

A Newcastle-tól távozó Trippier az angol másodosztályba szerződött

Angol labdarúgás
2026.06.09. 14:19

Rutinos edzőt neveztek ki Tóth Balázs csapatánál

Angol labdarúgás
2026.06.06. 18:12

Kapushiba a 95. percben: kilenc év után a Hull City jutott vissza a Premier League-be

Angol labdarúgás
2026.05.23. 18:40

Spygate-ügy: a vezetőedző áldását adta a Soton kémkedésére

Angol labdarúgás
2026.05.22. 08:43

Kizárták a Southamptont, a Middlesbrough játszhat a Premier League-be jutásért – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.05.19. 20:25

Kémkedési balhé boríthatja a Premier League-ért zajló rájátszás programját

Angol labdarúgás
2026.05.15. 11:43

A Southampton a hosszabbítás végén betalált, mehet játszani a Wembley-be a feljutásért

Angol labdarúgás
2026.05.12. 23:48
Ezek is érdekelhetik