Geráék nem tudtak győzni, de hajszálnyira van a mennyország

2008.04.28. 22:47
Mindkét csapat számára létfontosságú volt a West Bromwich Albion–Southampton találkozó: a hazaiak a feljutásért, a vendégek a kiesés elkerüléséért küzdtek. Az 1–1-es végeredmény azt jelenti, hogy a West Brom már csak nagyon valószínűtlen esetben maradhat le az "egyenes ági" feljutástól, és ennek megfelelően a szurkolóik már a Premier League-be kerülést ünnepelték a mérkőzés lefújását követően. Gera Zoltán remek játékkal járult hozzá az egy pont megszerzéséhez.
Gera Zoltán a Southampton ellen is többször hagyta maga mögött a védőket a középpálya jobb oldalán
Fotó: Action Images

Az első fél óra nem soka izgalmat hozott. A southamptoni Inigo Idiakez 8. percben elkövetett ballábas löketén kívül nem volt mit feljegyezni. A két csapat erősítette a sztereotípiát, miszerint az angol másodosztályban a futballt gyűrös-gyömöszölös csapatok játszanak.

Aztán harminc perc után összesűrűsödtek az események. A 35. percben Jonathan Greening eresztett meg egy sistergős lövést 24 méterről, a kapáslövéssel néhány centivel zúgott el felsőléc felett.

Egy percre rá Kevin Phillips kihagyta a helyzetek helyzetét, a korábbi Southampton játékos minden bizonnyal megsajnálta a "Szentek" sanyarú helyzetét, és öt méterről(!) lőtte fölé Robert Koren passzát - az üres kapuval szemben! A birminghami szurkolók minden bizonnyal csak azért nem vették rögtön fejét, mert mindezt lesről cselekedte...

Újabb egy perccel később a vendégek játékosa, a 18-szoros lengyel válogatott Marek Saganowski 6 méterről valami hasonlót művelt, igaz, ő a védők szorításában lőtt fölé.

A második félidő elején Ishmael Miller bolondított meg mindenkit a jobb oldalon, majd élesen kapura tüzelt, Richard Wright mentett. A hazaiak továbbra is irányították a játékot, Gera remek ütempasszal hozta játékba Phillipset, aki azonban - az asszisztens szerint ismételten lesről - ezúttal is hibázott-

A 78. percben jött a hidegzuhany, a csereként beálló Adam Lallana ugrott ki a beragadó Leon Barnett mellett, és a hosszú sarokba helyezett (0–1).

A West Brom ezután mindent megpróbált, majdnem felborult a pálya, annyira nyomtak a hazaiak. A csapatkapitány Neil Clement fejese még fölészállt, de a 84. percben végre megtört a jég. A csereként beálló Chris Brunt vett át egy a védők felett átszálló beadást, és 16 méterről a kapu közepébe lőtt a tehetetlen Wright mellett. (1–1)

Az eredmény ezután már nem változott. A mérkőzés lefújásának pillanatában a fekete-fehér mezes birminghami szurkolók ellepték a pályát, hogy ünnepeljék kedvenceiket.

Szinte csoda kell ahhoz, hogy jövőre ne első osztályú meccseket lásson a The Hawthorns közönsége: a WBA csak abban az esetben csúszhat le a közvetlen feljutástól, ha kikap a QPR otthonában, a harmadik Hull City pedig ledolgozza a két csapat közti 12 gólos különbséget. Ha a Stoke otthon kikap a Leicestertől, akkor ettől a valószínűtlen lehetőségtől sem kell tartania Gera Zoltánéknak.