Ismét az élen: az Arsenal megérdemelt győzelme az Emiratesben

2007.12.16. 19:25
Egygólos győzelmet aratott az Arsenal az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premier League) a Chelsea ellen. Az Emiratesben rendezett összecsapáson William Gallasnak az első félidő hosszabbításában szerzett fejesgólja döntött. Az 1-0-s sikerének köszönhetően ismét az Arsenal vezeti a Premier League-t.
Andrij Sevcsenko (kékben) végig észrevétlenül játszott, a hajrában mégis majdnem egyenlített

Gólszerző(k): Gallas (45+3.)
Csere: Eboue helyett Van Persie (70.), Hleb helyett Gilberto Silva (78.), Adebayor helyett Bendtner (90+4.) ill. Terry helyett Ben Haim (38.), Makelele helyett Pizarro (65.), Wright-Phillips helyett Kalou (75.)
Sárga lap: Adebayor (21.), Eboue (35.), Flamini (63.), Toure (63.), Fabregas (90+7.) ill. Terry (30.), Lampard (30.), J. Cole (77.), Ben Haim (74.), Mikel (83.)

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
Az első félidő hosszabbításában William Gallas bólintott az üres kapuba. A gól végül 1-0-s győzelmet és három pontot eredményezett a bajnokságban az első helyet a Manchestertől visszavevő Arsenalnak.

A hazai kezdőbe visszatért Cesc Fabregas. A katalán középpályás játéka egyből meglátszott a csapat teljesítményén. Az előző mérkőzésekkel ellentétben, most sikerült a sok rövid passzra épülő támadásokat vezetnie Arsene Wenger alakulatának. Igaz a Chelsea jól záró védelmének köszönhetően a vendégkapu alig forgott veszélyben.

A legközelebb Alex állt a gólszerzéshez, a brazil azonban majdnem az Arsenalnak szerezte meg a vezetést, amikor a 12. percben Petr Cech fölött, ám szerencséjére a kapu mellett is, elfejelte a labdát.

Egy perccel később már a másik oldalon rezzent meg majdnem a háló. Shaun Wright-Phillips életerős lövése megpattant egy hazai védőn, ám Manuel Almunia még időben korrigálta mozgását és hárította a veszélyes löketet.

A folytatásban többet volt a labda a kontrákra berendezkedő "kékek" térfelén. A találkozó igazából kísértetiesen hasonlított a koradélutáni Liverpool-Manchester United derbire: a hazai csapat meddő fölényben játszott, míg a vendégalakulat az adódó lehetőségre várt.

Az első félidő hosszabbításában aztán változott a forgatókönyv. Ezúttal is egy szöglet után szerzett vezetést az egyik csapat - ám ekkor a hazaiak örülhettek. A ráadás harmadik percében Fabregas szögleténél csúnyán aláfutott Cech, az ötösön álló William Gallasnak pedig nem okozott gondot az üres kapuba bólintani. (1-0)

A második félidő elején egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők. Az Arsenal okosan tartotta minimális előnyét, míg a Chelsea nem tudott nyomást helyezni a hazai védelemre.

A 60. percben mégis majdnem egyenlítettek a "kékek". Obi Mikel vállalkozott lövésre távolról, ám a hosszú sarokba tartó labdának útját állta Almunia.

Negyedórával a meccs vége előtt pedig Shaun Wright-Phillips puskázta el csapata legnagyobb helyzetét, amikor az ötösön, Almuniával szemben eltörte a labdát.

Persze a folyamatos támadásvezetések hátul képlékennyé tették a Chelsea védelmét, így a 73. perc eseménye majdnem a vendégálmok végét jelentette. Ekkor egy szemet gyönyörködtető kontratámadás végén a csereként beállt Robin van Persie jobb lábbal a kapu fölé lőtt.

Az utolsó tíz perc parázs csatát hozott: az Arsenal többször is veszélyeztetett, ám legtöbbször csak érvénytelen találatra futotta erejéből, míg Andrij Sevcsenko bombaszabadrúgása majdnem a Chelsea-nek mentett pontot, Almunia azonban hárított.

Győzelmével a hazai csapat két és fél óra elteltével visszavette a vezetést a Manchester Unitedtól a Premier League-ben.