NHL: másodszor is hosszabbításban győzött a Vegas

2023.05.22. 07:35
Marchessault mentette hosszabbításra a meccset (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság rájátszásának elődöntőjében a második mérkőzését is hosszabbításban szerzett góllal nyerte meg a Vegas Golden Knights a Dallas Stars ellen, s ezzel 2–0-ra vezet a párharcban.

A Nyugati főcsoport döntőjének második meccsén jól kezdett az elsőt elveszítő Dallas, alig három perccel a kezdés után Miro Heiskanen révén vezetést szerzett, de a Golden Knights még az első harmadban kihasznált egy emberelőnyt és egyenlített Mark Stone góljával.

A középső harmadban aztán már csak a vendégek voltak eredményesek, és sokáig úgy tűnt, Jason Robertson találata elég lesz a Stars győzelméhez, de két és fél perccel a vége előtt Jonathan Marchessault hosszabbításra mentette az összecsapást.

A ráadás mindössze 62 másodpercig tartott, ennyi idő kellett Chandler Stephensonnak a győzelmet jelentő gól megszerzéséhez, így a párharc második meccsét is hosszabbításban nyerve 2–0-ra vezet a Golden Knights.

(1–1, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Vegas Golden Knights javára