Itt van Amerika
MTI 2019.10.24 07:52 Frissítve: 2019.10.24 10:20

NHL: a Tampa Bay utolsó perces góllal verte meg Crosbyékat

A Tampa Bay Lightning 57 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Victor Hedman révén emberelőnyből szerezte meg a győztes gólt a vendég Pittsburgh Penguins ellen (3–2) az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapján.

Victor Hedman a rendes játékidő utolsó percében szerezte a Tampa Bay győztes gólját (Forrás: Twitter)

A Tampa Bay a 10. percben szerzett vezetést, de a második harmadban fordított a Pittsburgh. A hazaiak a 48. percben egyenlítettek, majd a svéd védő, Victor Hedman emberelőnyös góljával nyertek. Azt megelőzően négy emberfórt hagyott kihasználatlanul az összecsapáson a Lightning.

A Penguins sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el az idényben, míg a Tampa Bay vendégeként 2016 december közepe óta képtelen nyerni: azóta a mostani már a negyedik veresége volt, ezeken harmadszor volt egygólos a különbség.

Tovább folytatódott a Detroit rossz sorozata: a Red Wings egymást követő hatodik mérkőzését veszítette el – ötödször kapott öt gólt –, 8–27-es gólkülönbség mellett. A Red Wings ezúttal az Ottawa vendégeként maradt alul, pedig a második harmad elején rövid időre még fordítani is tudott. A detroitiak két góljára gyors duplával válaszolt a Senators, amely azt követően Anthony Duclair duplájával biztosította be győzelmét.

Pedig az Ottawa sem parádézott eddig a szezonban: még a szerdai győzelmével is ligautolsó csapat kilencedik fellépésén harmadszor szerzett pontot, másodszor tudott nyerni.

NHL, ALAPSZAKASZ
Ottawa Senators
–Detroit Red Wings 5–2
Tampa Bay Lightning–Pittsburgh Penguins 3–2

2021.01.21 09:59:53

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS, MIHÁLY NORBERT (KEZDO5.HU)

Csaknem 100 pontot dobott a Durant, Harden, Irving trió, de így is kikaptak a tartalékos Cavstől.

2021.01.19 09:08:55

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS, AGÁRDI LÁSZLÓ (KEZDO5.HU)

A Suns sem bírt a belendülő Memphisszel, levédekezte a Dallast a Toronto.

2021.01.18 09:18:52

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Összeomlott a Celtics • Denverben nyert rangadót a Jazz • Túldobta a Sacramentót a New Orleans.

2021.01.17 09:00:55

Amerikai sportok AGÁRDI LÁSZLÓ, MIHÁLY NORBERT (KEZDO5.HU)

Győzelemmel tért vissza Ja Morant • Egészen kiváló mérkőzést nyert meg a Blazers.