NBA: LeBron James győzelemmel tért vissza, Curryék is simán nyertek

D. S. B.D. S. B.
2022.11.26. 07:12
LeBron James 21 ponttal, nyolc lepattanóval és öt assziszttal tért vissza a Los Angeles Lakersbe (Fotó: Getty Images)
LeBron James visszatért ágyéksérülése után a Los Angeles Lakersbe, amely a héten másodszor is legyőzte a San Antonio Spurst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombati játéknapján. A kaliforniaiak ezúttal idegenben nyertek 105–94-re. A négyszeres bajnok James 21 ponttal, nyolc lepattanóval és öt assziszttal zárt, míg csapattársa, Anthony Davis dupla duplát ért el 25 pontjával, 15 lepattanójával és négy gólpasszával.

A Charlotte Hornets vendégeként tört meg a Minnesota Timberwolves öt mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata, hiszen a hazaiak ledolgozták első félidőben összeszedett tízpontos hátrányukat és végül 110–108-ra nyertek.

A Milwaukee Bucks pedig Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo, 38 pont, kilenc lepattanó, hat assziszt) vezérletével törte meg a Cleveland Cavaliers győzelmi szériáját, hiszen hazai környezetben simán, 117–102-re nyert.

A Brooklyn Netsnek Kevin Durant 36 pontja, kilenc lepattanója és nyolc asszisztja is kevés volt a győzelemhez az Indiana Pacers vendégeként, pedig a hazaiak egészen a harmadik negyed derekáig tetemes hátrányban voltak, de jól hajrázva fordítottak és végül 11 ponttal, 128–117-re győztek.

A címvédő Golden State Warriors tíz veresége mellett megszerezte tizedik győzelmét is az idényben. Ezúttal is Steph Curry volt a csapat vezére, aki 33 ponttal, öt lepattanóval és négy assziszttal vette ki a részét a Warriors Utah Jazz elleni 129–118-as sikeréből.

Két mérkőzés is hosszabbítás után dőlt el. A Portland Trail Blazers zsinórban négy vereség után tudott újra nyerni, ráadásul a New York Knicks elleni idegenbeli 132–129-es diadalbólJerami Grant 44 ponttal, egy lepattanóval és két assziszttal, Anfernee Simons pedig 38 ponttal, négy lepattanóval és öt gólpasszal vette ki a részét.

Az Oklahoma City Thundernek pedig ismét Shai Gilgeous-Alexander volt a vezére a Chicago Bulls elleni 123–119-es hosszabbításos győzelem alkalmával, hiszen a kanadai játékos 30–8–7-es mérleggel zárt.

A keleti első Boston Celtics 15–4-re javította a mérlegét, hiszen Jayson Tatum (30–8–4) és Jaylen Brown (25–5–4) vezérletével 122–104-re nyert a Sacramento Kings ellen.

A Miami Heat szoros mérkőzésen múlta felül 110–107-re a Washington Wizardsot. A floridaiaknál Bam Adebayo 38–12–3-as mérleggel zárt.

Az Atlanta Hawksnál pedig hiába jutott Trae Young 44 pontig és öt asszisztig, mígDejounte Murray 39–3–3-as mérlegig, a csapat így is 128–122-re kikapott Houstonban.