NBA: Jimmy Butler élete meccsét játszotta, de LeBron James is óriási volt – videók

2023.04.25. 07:28
Jimmy Butler 56 ponttal vezette nagy győzelemre a Miamit (Fotó: Getty Images)
A Miami Heat óriási hajrával, Jimmy Butler fantasztikus játékával 119–114-re legyőzte a Milwuakee Bucksot az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) magyar idő szerint kedd hajnali mérkőzésén, és a kiesés szélére sodorta a keleti első kiemeltet. Az éjszaka nyugati meccse hosszabbításban dőlt el, a Los Angeles Lakers 117–111-verte a Memphis Grizzliest, és egylépésnyire van a továbbjutástól.

A Milwaukee több mint három negyeden keresztül vezetett Miamiban, azonban a negyedik játékrészben, 101–89-nél megtorpant, a Heat 13–0-s rohanással visszakapaszkodott, és a hajrában a maga javára fordította a mérkőzést. Jimmy Butler élete meccsét játszotta a hazaiak soraiban, 56 pontja a playofftörténelem negyedik legjobb teljesítménye. Mindössze negyedszer fordul elő 1984, vagyis a playoff 16 csapatossá alakítása óta, hogy a nyolcadik kiemelt 3–1-re vezet összesítésben az első ellen. Brook Lopez 36 ponttal zárt a Bucksban, Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) két meccs kényszerű kihagyása után visszatért, tripla duplát ért el (26 pont, 10 lepattanó, 13 assziszt), de ez sem volt elég a győzelemhez.

BUTLER 56 PONTJA EGYÉNI REKORD ÉS KLUBCSÚCS

A Los Angeles Lakers az első félidőben többnyire vezetett a Memphis ellen, volt 15 pontos előnye is, de a harmadik negyedben visszakapaszkodtak a vendégek, és a nagy csata hosszabbításba torkollott, amelyben a Lakers otthon tartotta a győzelmet. LeBron James 22 pontja mellett 20 lepattanót jegyzőkönyvezett – 38 évesen és 115 naposan ő a legidősebb játékos, akinek összejött a dupla húsz az NBA rájátszásában, egyben Shaquille O'Neal 2004-es bravúrja óta ő az első Lakers-játékos, aki ilyen dupla duplát ért el –, Austin Reaves 23 ponttal zárt, a vendégeknél Desmond Bane 36 ponttal volt a legjobb, Ja Morant ezúttal csak 19-ig jutott.

NAGYON FONTOS ANTHONY DAVIS-BLOKK A RENDES JÁTÉKIDŐ VÉGÉN (James elképesztő triplája már idő után hullott be)

EGY KULCSFONTOSSÁGÚ JAMES-DUPLA A HOSSZABBÍTÁSBAN

ÍZELÍTŐ LEBRON JAMES JÁTÉKÁBÓL

Részletes beszámoló a Kezdő5 honlapján, ide kattintva!

NBA, RÁJÁTSZÁS
1. FORDULÓ, 4. MÉRKŐZÉSEK
KELETI FŐCSOPORT

Miami Heat–Milwaukee Bucks 119–114 (28–33, 22–24, 28–32, 41–25)
NYUGATI FŐCSOPORT
Los Angeles Lakers–Memphis Grizzlies 117–111 (29–23, 25–29, 27–31, 23–21, 13–7) – hosszabbítás után