NBA: Curry dupla duplája sem volt elég a címvédőnek Minnesotában

2023.02.02. 07:45
Steph Curry dupla duplája ellenére is kikapott a Timberwolvestól a Warriors (Fotó: Getty Images)
Steph Curry 29 pontja és tíz lepattanója is kevés volt a győzelemhez a címvédő Golden State Warriorsnak a Minnesota Timberwolves vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján, hiszen a házigazdák D’Angelo Russell (29 pont, két lepattanó, két assziszt), Anthony Edwards (27–6–5) és Naz Reid (24–13–4) vezérletével hosszabbítás után győztek 119–114-re.

A Timberwolves kiváló hajrájának is köszönhette sikerét, hiszen a negyedik negyed elején a Golden State még 96–82-re vezetett, majd a kiélezett végjátékban a 110–110-es rendes játékidő után a hosszabbítást 9–4-re nyerte meg.

Damian Lillard 42 ponttal, nyolc lepattanóval és tíz gólpasszal vezette 122–117-es idegenbeli győzelemre a Portland Trail Blazerst a Memphis Grizzlies ellen.

A Toronto Raptorsnál Fred VanVleet bár 34 pontig, 12 lepattanóig és 10 asszisztig jutott, csapata mégis kiélezett küzdelemben szenvedett 131–128-as vereséget a Utah Jazztől.

Jayson Tatum (31–9–4) és Jaylen Brown (26–3–3) vezérletével a keleti első Boston Celtics 139–96-ra ütötte ki a Kyrie Irving (20–4–4) által vezetett Brooklyn Netset.

Egymás után hetedik vereségét szenvedte el a San Antonio Spurs, amely otthon kapott ki 119–109-re a Domantas Sabonis (34 pont, 11 lepattanó, négy assziszt) és De’Aaron Fox (31–2–10) által vezérelt Sacramento Kingstől.

Joel Embiid (28–11–3) és James Harden (26–9–10) is dupla duplával járult hozzá a Philadelphia 76ers 105–94-es Orlando Magic elleni sikeréhez, míg a Phoenix Suns nagyon sima vereséget szenvedett hazai pályán, hiszen 132–100-ra kapott az Atlanta Hawkstól.

Ismét győzött a ligautolsó Houston Rockets is, amely szoros mérkőzésen Tari Eason dupla duplájának (20–13–1) is köszönhetően győzte le 112–106-ra az Oklahoma City Thundert.

RÉSZLETES ÖSSZEFOGLALÓ IDE KATTINTVA OLVASHATÓ!