NBA: Brown ellenállhatatlan volt, félszáz pontos karriercsúcs

M. D.M. D.
2022.01.03. 07:21
Jaylen Brown félszáz pontos karriercsúcsot ért el (Fotó: Getty Images)
Jaylen Brown karriercsúcsot jelentő 50 pontjára építve a Boston Celtics 116–111-re legyőzte hosszabbításban az Orlando Magicet az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A siker értékét növeli, hogy nem sokkal a negyedik negyed vége előtt a vendégek még 14 ponttal vezettek (82–96).

Jaylen Brown eddigi rekordja 46 pont volt NBA-mérkőzésen, ezt a teljesítményt a New York Knicks ellen érte el tavaly októberben.

A Los Angeles Lakers 108–103-ra nyert hazai pályán a Minnesota Timberwolves ellen. A kaliforniai gárdában LeBron James ezúttal 30 pont alatt maradt (26), de így is a tengerentúli profiliga történetének legidősebb játékosává avanzsált, aki sorozatban nyolc meccsen termelt legalább 25 pontot.

A Sacramento Kings véget vetett a Miami Heat ötmeccses győzelmi szériájának (115–113).

Bővebben itt olvashat a játéknap mérkőzéseiről!