NBA: DeRozan dudaszós duplával és 46 ponttal vezette győzelemre a Bullst

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.14. 08:37
DeMar DeRozan ellopta a showt, dudaszós duplával egyenlített, 46 ponttal vezette győzelemre a Bullst a Pacers vendégeként (Fotó: Getty Images)
Hiába játszották újra ismét az előző idény döntőjét, az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján ellopta a showt a Chicago Bulls klasszisa, DeMar DeRozan, aki dudaszós duplával egyenlített, majd 46 pontos teljesítménnyel vezette 132–129-es hosszabbításos győzelemre csapatát az Indiana Pacers vendégeként.

A végig fordulatos mérkőzést könnyebben is megnyerhette volna a Bulls, amely a harmadik negyedben 13 ponttal volt jobb vendéglátójánál. A hajrában mégis a Pacers állt közelebb a győzelemhez, de DeMar DeRozan dudaszós duplájával kiharcolta a hosszabbítást, ahol végül újabb pontokat szerzett csapatának, s 46 ponttal vezette 132–129-es idegenbeli sikerre a chicagóiakat.

Az előző kiírás döntőjének újabb „újrajátszásán”, a címvédő Denver Nuggets Nikola Jokics átlagos teljesítménye (12 pont, 14 lepattanó, hat assziszt) ellenére is viszonylag simán tudott nyerni 100–88-ra a Miami Heat otthonában. Ezúttal a Dallas Mavericks sztárja, Luka Doncic sem brillírozott a Golden State Warriors elleni mérkőzésen, ezzel a szlovénnak megtört hét mérkőzéses tripla dupla-sorozata, de így is 21 pontot tett a közösbe, miközben Kyrie Irving 23 ponttal és 10 assziszttal zárt, így pedig a texasiak könnyedén győztek 109–99-re, köszönhetően annak is, hogy a Warriorsból Steph Curry és Draymond Green sem játszott, de Klay Thompson is csak 27 percet, így pedig a kaliforniaiaknál megint Jonathan Kuminga lépett elő és jutott 27 pontig.

Egészen őrült kaliforniai rangadót nyert meg 120–107-re hazai pályán a Sacramento Kings a Los Angeles Lakers ellen. A házigazda Kingsben Domantas Sabonis tripla duplázott (17–19–10), Keegan Murray dupla duplázott (19–11–3), Harvey Barnes 23, De’Aaron Fox pedig 21 pontig jutott, miközben a vendégeknél LeBron James (18–13–9) és Anthony Davis (22–10–3) is dupla duplázott, Austin Reaves 28, Rui Hacsimura pedig 20 pontot tett a közösbe.

A játéknap tartogatott még kiemelkedő teljesítményeket: a Portland Trail Blazers Dejounte Murray 40 pontja ellenére tudta 106–102-re legyőzni az Atlanta Hawksot, melynél Anfernee Simons 36, Deandre Ayton 33 pontot szórt, míg a Detroit Pistonst a 25 pontja mellett karriercsúcsot jelentő 23 lepattanóval vezette 113–104-es sikerre a Brooklyn Nets ellen Jalen Duren.