NBA: Leonard és Harden 66 pontjával nyert őrületes meccset Atlantában a Clippers

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.06. 07:14
James Harden és Kawhi Leonard ketten együtt 66 pontot szórtak az Atlanta ellen (Fotó: Getty Images)
Őrületes, pontzáporos mérkőzésen győzött 149–144-re a Kawhi Leonard és James Harden vezérelte Los Angeles Clippers az Atlanta Hawks vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján, melyen a Los Angeles Lakerst Anthony Davis tripla duplával vezette charlotte-i sikerre, míg az előző idény MVP-je, Joel Embiid nélkül kiálló Philadelphia 76ers nem bírt otthon a Dallas Maverickssszel.

Fordulatos negyedeket produkáltak a felek a Hawks–Clippersen, hiszen az első felvonást a vendégek, a másodikat a hazaiak nyerték 9 ponttal. A Trae Young vezette Atlanta hiába volt néhány pontos előnyben a harmadik negyed végén és a negyedik elején, a vendégekben bőven maradt szufla, Young pedig hiába ért el 25 pontja mellett 12 asszisztot, a Clippers a 36 pontos Kawhi Leonard és a 30 ponttal és 10 assziszttal dupla duplát elérő James Harden vezérletével 149–144-re győzött.

A másik Los Angeles-i csapat, a Lakers kitűnő első félidei teljesítményt nyújtva, DeAngelo Russell 25 és LeBron James 19 pontja mellett a tripla duplázó Anthony Davis (16–11–11) remeklésével nyert 124–118-ra a Charlotte Hornets otthonában.

A játéknap rangadóján az előző idény legértékesebb játékosának választott Joel Embiid nélkül állt ki a Dallas Mavericks ellen a Philadelphia 76ers, amely nem is bírta el legjobbja hiányát, a texasiak úgy tudtak nyerni 118–102-re, hogy igazán extrát sem kellett nyújtaniuk, Kyrie Irving 23, Luka Doncic 19 ponttal zárt.

A játéknap legjobb egyéni teljesítményét a New Orleans Pelicans Toronto Raptors elleni kiütéses, 138–100-as sikere során láthattuk, a különbséget ugyanis a 41 pontja mellett hat lepattanót és kilenc asszisztot jegyző Brandon Ingram jelentette.