NBA: nagy csatában nyert, bajnok a Denver Nuggets! – videók

2023.06.13. 05:37
Története során először ünnepelhet bajnoki címet a Denver Nuggets! (Fotó: Getty Images)
A Denver Nuggets Nikola Jokics és Jamal Murray remek második félidei teljesítményével hazai pályán 94–89-re nyert a Miami Heat ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) nagydöntőjének ötödik mérkőzésén, így a párharcot 4–1-re lezárva lett a 2022–2023-as idény bajnoka, s története során először nyerte meg az NBA-t.

A Miami Heat szempontjából volt fontosabb az ötödik mérkőzés, hiszen a Denvernek még volt „hibázási lehetősége”, ennek megfelelően Erik Spoelstra csapata az első félidőben 39–29-re, majd közvetlenül a nagyszünet előtt 51–42-re is vezetett.

A fordulás után viszont Nikola Jokics és Jamal Murray is szórta a pontokat, s a Denver a harmadik negyed végére minimálisra csökkentette a különbséget (70–71).

A záró felvonás elején az irányítást is átvette, és 86–79-re húzott el. A végjátékban Jimmy Butler zsinórban 13 pontot szerzett – közte egy erősen véleményes játékvezetői ítélet után három értékesített büntetőjével –, és ugyan visszajött 86–85-re a Miami, de a végjátékban már nem tudott egyenlíteni, így a Denver Nuggets 94–89-re nyert a mérkőzésen és a Heatet 4–1-re legyőzve ünnepelhet bajnoki címet.

JIMMY BUTLER MINDENT MEGTETT

A VÉGJÁTÉK

MICHAEL MALONE-T, A DENVER NUGGETS EDZŐJÉT ÜNNEPLIK

A mérkőzés legjobbja ismételten Nikola Jokics volt 28 pontjával, 16 lepattanójával és négy asszisztjával, de a dupla duplázó Michael Porter (16–13–3) és Jamal Murray (14–8–8) is sokat hozzátett. A Miaminál Jimmy Butler 21 ponttal, három lepattanóval és öt assziszttal, Bam Adebayo pedig 20 ponttal, 12 lepattanóval és egy assziszttal zárt.

A döntő legértékesebb játékosának járó Bill Russell-trófeát nem meglepő módon a Denver Nuggets sztárjának, Nikola Jokicsnak ítélték oda. A szerb a nagydöntő öt meccsén meccsenként 30.2 pontot, 14 lepattanót és 7.2 asszisztot átlagolt.

ÍGY ÜNNEPELT A JOKICS CSALÁD

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBB ÖSSZEFOGLALÓT IDE KATTINTVA OLVASHAT!

NBA, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
Denver Nuggets–Miami Heat 94–89
(22–24, 22–27, 26–20, 24–18)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–1 a Denver Nuggets javára