NBA: Gordon háttal állva is betalált, egy győzelemre a Denver a bajnoki címtől – videók

2023.06.10. 08:23
Ezúttal Aaron Gordon szerezte a legtöbb pontot a Denverben (Fotó: twitter.com/Denver Nuggets)
Az észak-amerikai profi-kosárlabda bajnokság (NBA) nagydöntőének negyedik meccsén a Denver Nuggets a 27 pontos Aaron Gordon vezérletével 108–95-re nyert a Miami Heat vendégeként és ezzel már 3–1-re vezet az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcban.

Az NBA nagydöntőjének negyedik meccsén egy negyed után egy ponttal még vezetett a hazai pályán játszó Miami Heat a Denver Nuggets ellen (21–20), a folytatásban viszont fokozatosan fölénybe került a vendégcsapat. A harmadik negyedre nagyjából tízpontos különbség állandósult a két csapat között a Denver javára, és ez már a meccs hajrájában sem változott.

GORDON HÁTTAL ÁLLVA IS BETALÁLT

A Denver erejét a kiegyensúlyozott csapatteljesítmény adja ebben az idényben, hogy Nikola Jokics (ezúttal 23 pontot és 12 lepattanót jegyzett) és Jamal Murray (15 pont, 12 assziszt) mellett is többen képesek kiemelkedő teljesítményre. A nagydöntő negyedik meccsén például Aaron Gordon volt a Nuggets legeredményesebb dobója 27 ponttal, miközben Murray azzal írt történelmet, hogy az első NBA-játékos lett, aki az első négy döntős meccsének mindegyikén legalább tíz asszisztig jutott.

Ellenben a Haetnél ezúttal is Jimmy Butler érte el a legtöbb pontot, 25-öt.

ADEBAYO TÖNKRETETTE A GYŰRŰT

A HAJRÁRA MÁR ELDŐLT A MECCS

A Nuggets másodszor is győzött a Miami Heat vendégeként, ezúttal 108–95-re (majdnem a végeredmény is ugyanaz lett, mint legutóbb, amikor 109–94-re nyert a Nuggets), , ezzel 3–1-re vezet, és már csak egy győzelemre van attól, hogy történetében először bajnok legyen az NBA-ben.

KOSÁRLABDA
NBA, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ
, 4. MÉRKŐZÉS
Miami Heat–Denver Nuggets 95–108

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Denver Nuggets javára.