NBA: tündököltek a sztárok, egyenlített a Warriors a Lakers ellen

D. S. B.D. S. B.
2023.05.05. 07:03
Steph Curry és Klay Thompson vezérletével egyenlített a Warriors a Lakers elleni párharcban (Fotó: Getty Images)
Nem tudta megnehezíteni a címvédő Golden State Warriors dolgát a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) főcsoport-elődöntőjének második mérkőzésén, hiszen a házigazda sztárjai kiváló teljesítményt nyújtva, 127–100-as győzelemmel egyenlítették ki a párharcot.

Az első negyedben még LeBron Jameséknek jött ki jobban a lépés, hiszen hét ponttal el tudtak húzni, de a másodikban ezt nem csak ledolgozták Steph Curryék, hanem a 41–23-ra megnyert játékrésznek köszönhetően már a nagyszünetben 67–56-ra vezettek. A fordulás után pedig csak fokozták a tempót a hazaiak, akik elsősorban Klay Thompson tripláira építve a harmadik negyedet 43–24-re nyerték meg, eldöntve ezzel a lényegi kérdéseket. A záró felvonásban már a Lakers sem erőltette meg magát igazán, a címvédő Golden State pedig 127–100-as győzelemmel egyenlített az egyik fél negyedik győzelméig tartó főcsoport-elődöntőben.

A Warriors fölényét jelzi, hogy a nyolc triplát elsüllyesztő, s 30 pontig jutó Klay Thompson mögött Steph Curry 20 pontig, négy lepattanóig és 12 asszisztig, Draymond Green pedig majdnem tripla dupláig, 11 pontig, 11 lepattanóig és kilenc asszisztig jutott, de JaMychal Green, Andrew Wiggins és Moses Moody is elérte a tíz pontot, míg a Lakersnél LeBron James 23–7–3-as mérleggel, Rui Hacsimura 21–5–0-s, Anthony Davis pedig 11–7–4-es mutatóval zárt.