NBA: Jokics ismét remekelt, a Denver megint nyert a Lakers ellen – videók

B. A.B. A.
2023.05.19. 07:04
A Nikola Jokics, Jamal Murray duó vezette győzelemre a Denvert (Fotó: Getty Images)
Jamal Murray parádés negyedik negyedének és Nikola Jokics tripla duplájának köszönhetően a Denver Nuggets 108–103-ra legyőzte a Los Angeles Lakerst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) nyugati főcsoportdöntőjének második mérkőzésén, így a coloradóiak már 2–0-ra vezetnek a párharcban.

A Los Angeles Lakers jól kezdett, sőt három negyeden át szinte végig előnyben volt, az utolsó játékrészben azonban Jamal Murray vezérletével szintet lépett a Nuggets és behúzta a második mérkőzést is a nyugati főcsoportdöntőben.

LeBron James hiába dobott 22 pontot és osztott ki tíz asszisztot, Nikola Jokics tripla-duplája (23 pont, 17 lepattanó, 12 assziszt) és Jamal Murray 37 pontja a Denver győzelmét jelentette. James mellett Anthony Davis is dupla-duplával zárt, míg Austin Reaves 22 ponttal, Rui Hachimura 21 pontot tett be a közösbe.

A Nuggets 32 pontig jutott az utolsó negyedben, amelyből Jamal Murray egymaga 23 pontot vállalt. A 26 éves kanadai összesen 37 pontot dobott, hat sikeres triplával zárta a mérkőzést. Murray mellett a kétszeres MVP-győztes Nikola Jokics is remekelt. A szerb zsinórban a negyedik rájátszásmérkőzésén ért el tripla-duplát, összese ez volt a 13. alkalom, amivel már a harmadik az NBA rangsorában. A Denver tehát behúzta a második hazai mérkőzését is, így 2–0-ás előnnyel utazhat Los Angelesbe.

Nikola Jokics sorozatban negyedszer is tripla-duplával zárt, továbbra is megállíthatatlan a kétszeres MVP-győztes szerb

A Denver másik kulcsembere Jamal Murray volt, aki 37 pontig jutott a második mérkőzésen

Lebron Jamesnek már kétezer asszisztja van az NBA-rájátszásban, valamint a dupla duplák tekintetében is feljött a legjobb öt közé az NBA rájátszásának örökrangsorában

Részletes összefoglalót ide kattintva, a kezdő5.hu-n olvashat!

NBA, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORTDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
NYUGATI KONFERENCIA

Denver Nuggets–Los Angeles Lakers108–103 (27–27, 21–26, 28–26, 32–24)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Denver Nuggets javára