NHL: a Hurricanes és a Stars is idegenbeli sikerrel főcsoport-elődöntős – videók

2023.04.29. 07:23
A Dallas Stars jutott tovább a Minnesota Wild elleni párharcban (Fotó: Getty Images)
A Carolina Hurricanes hosszabbítás után győzte le idegenben 2–1-re a New York Islanderst, míg a Dallas Stars simán nyert 4–1-re a Minnesota Wild vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának első körének hatodik mérkőzésén, ezzel mindkét győztes 4–2-re nyerte a nyolcaddöntős párharcot, míg a Florida Panthers őrült meccsen egyenlített a Boston Bruins ellen.

Pedig a párharcban 3–2-es hátrányban lévő New York Islanders jól kezdett és korán vezetést szerzett, de a vendég Carolina a harmadik harmad derekán egyenlített, majd a hosszabbításban hat perc után Paul Stastny góljával nem csak a mérkőzést nyerte meg 2–1-re, hanem a párharcot is 4–2-es sikerrel zárta le. A főcsoport-elődöntőben a Hurricanes a New Jersey Devils–New York Rangers párharc győztesével csap össze.

A keleti főcsoport másik mérkőzésén az alapszakaszban rekordokat döntögető Boston Bruins hiába egyenlített háromszor is, majd David Pastrnak második góljával fordított, a házigazda Florida Panthers 5–4-ről is fel tudott állni, s az utolsó tíz percben három gólt szerezve nyert 7–5-re, 3–3-ra egyenlítve a párharcban.

A Nyugati konferenciában a Dallas Stars idegenben simán, 4–1-re nyert a Minnesota Wild ellen, ezzel 4–2-re nyerte a párharcot, a negyeddöntőben pedig a Seattle Kraken és a címvédő Colorado Avalanche csatájának továbbjutója lesz az ellenfele, hiszen a tavalyi győztes Artturi Lehkonen vezérletével hátrányból nyert 4–1-re idegenben, 3–3-ra kiegyenlítve az állást.

NHL, RÁJÁTSZÁS
1. FORDULÓ, 6. MÉRKŐZÉS
KELETI FŐCSOPORT

New York Islanders–Carolina Hurricanes 1–2 (1–0, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után
Florida Panthers–Boston Bruins 7–5 (2–1, 1–1, 4–3)
NYUGATI FŐCSOPORT
Minnesota Wild–Dallas Stars 1–4 (0–1, 0–2, 1–1)
Seattle Kraken–Colorado Avalanche 1–4 (1–1, 0–2, 0–1)

A RÁJÁTSZÁS 1. FORDULÓJÁNAK PÁROSÍTÁSA
(zárójelben az összesített állás)

Boston Bruins–Florida Panthers (3–2)
Toronto Maple Leafs–Tampa Bay Lightning (3–2)
Carolina Hurricanes–New York Islanders (4–2) – a Carolina Hurricanes továbbjutott
New Jersey Devils–New York Rangers (3–2)
Dallas Stars–Minnesota Wild (4–2) – a Dallas Stars továbbjutott
Colorado Avalanche–Seattle Kraken (3–3)
Vegas Golden Knights–Winnipeg Jets (4–1) – a Vegas Golden Knights továbbjutott
Edmonton Oilers–Los Angeles Kings (3–2)
A negyeddöntők párharcai az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.