NBA: Jamesék hosszabbításban verték a Timberwolvest – videó

D. S. B.D. S. B.
2023.04.12. 07:37
LeBron James „playoff-üzemmódba” kapcsolt és rájátszásba vezette a Los Angeles Lakerst (Fotó: Getty Images)
Az Atlanta Hawks Miami Heat elleni 116–105-ös idegenbeli sikerével kezdődött és a Los Angeles Lakers Minnesota Timberwolves elleni 108–102-es hosszabbításos győzelmével folytatódott a playin elődöntője az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA), így a győztesek bejutottak a rájátszásba.

Hiába voltak a Miami Heatnek jobb egyéni teljesítményei, hiszen Kyle Lowry 33 ponttal, négy lepattanóval és öt assziszttal, Tyler Herro pedig 26 ponttal és hat assziszttal zárt, az Atlanta Hawks az első pillanatoktól kezdve vezetett vendégként és a nagyszünet előtt már 24 pontos előnyben is volt.

A floridaiak ugyan a végjátékban valamelyest kozmetikáztak az eredményen, de a Hawks jutott rájátszásba a 116–105-ös idegenbeli sikerrel, a Heat pedig a Toronto Raptors–Chicago Bulls párharcának győztese ellen teheti meg ugyanezt. Az Atlanta ellenfele a Boston Celtics lesz.

TRAE YOUNG 25–8–7-TEL ZÁRTA A HEAT ELLENI MECCSET

Jóval szorosabb mérkőzést hozott a Nyugati főcsoport első playin-elődöntője, pedig a mérkőzés nagy részében a vendég Minnesota Timberwolves volt lépéselőnyben, de LeBron James (30 pont, tíz lepattanó, hat gólpassz) és Anthony Davis (24–15–4) vezérletével remekül hajrázott a házigazda Los Angeles Lakers és hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadásban pedig már ki sem engedték a kezükből a vezetést a hazaiak és 108–102-es győzelemmel jutottak rájátszásba, ahol a Memphis Grizzliesszel csapnak össze, a Timberwolves pedig a New Orleans Pelicans–Oklahoma City Thunder meccs győztese ellen juthat még a playoffba.

Ide kattintva olvashat bővebben az NBA legutóbbi játéknapjáról.

A PLAYIN TOVÁBBI MENETRENDJE

1. mérkőzés: Miami–Atlanta Hawks 105–116 – a Hawks bejutott a playoffba (7. kiemelt lesz keleten, a Boston ellen kezd), a Miaminak maradt még egy esélye
2. mérkőzés: Toronto–Chicago – a győztes továbbjut, a vesztes kiesik
3. mérkőzés: Miami Heat–Toronto/Chicago győztese – a győztes bejut a playoffba (8. kiemelt lesz keleten, a Milwaukee ellen kezd), a vesztes kiesik

1. mérkőzés: LA Lakers–Minnesota 108–102 – hosszabbítás után a Lakers bejutott a playoffba (7. kiemelt lesz nyugaton, a Memphis ellen kezd), a Timberwolvesnak maradt még egy esélye
2. mérkőzés: New Orleans–Oklahoma – a győztes továbbjut, a vesztes kiesik
3. mérkőzés: Minnesota Timberwolves–New Orleans/Oklahoma győztese – a győztes bejut a playoffba (8. kiemelt lesz nyugaton, a Denver ellen kezd), a vesztes kiesik

A playin torna mérkőzéseit április 11. és 14. között játsszák le. Minden párharcban egy mérkőzés dönt, a meccs házigazdája az elöl álló csapat.