nemzetisport.hu 2021.04.21 14:16 Frissítve: 2021.04.21 18:13

Női vízilabda ob I: az FTC megszerezte a bronzérmet

Az FTC Telekom Waterpolo szerezte meg a bronzérmet a női vízilabda-bajnokságban, amelynek rájátszásában a szerdai találkozón 12–9-re, a harmadik helyért zajló párharc összesítésében pedig 2–0-ra jobbnak bizonyult a BVSC Zuglónál.

Az FTC lett a bronzérmes (Fotó: fradi.hu)

A hajráig kiélezett és kiegyenlített összecsapás utolsó négy percéhez érve még 9–9 volt az eredmény, a hazaiak azonban – akik szombaton az első felvonást vendégként ötméterespárbajban nyerték meg – egy perccel a vége előtt kétgólos előnyre tettek szert. A vendégeknek onnan már nem volt visszaút, a ferencvárosiak pedig 16 másodperccel a vége előtt 12. góljukkal beállították a végeredményt.

NŐI VÍZILABDA OB I, RÁJÁTSZÁS
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
FTC-TELEKOM–BVSC-ZUGLÓ DIAPOLO 12–9 (3–2, 2–3, 3–3, 4–1)
Népliget, zárt kapuk mögött. V: Fodor R., Kovács S.
FTC: Kasó – Vályi V. 2, TÓTH-CSABAI 3, ILLÉS A. 2, Valentin K., KUNA 1, Máté Zs. 1. Csere: Kövesdi 2, Pőcze 1, Jenei, Petik P. Edző: Béres Gergely
BVSC: Doroszlai – Gémes 1, Farkas T., Kele 1, GYÖNGYÖSSY 1, Farkas K. 1, LEIMETER 2. Csere: Mihály K., Alaksza D. 1, TAKÁCS O. 2, Alaksza N., Koncz, Fekete F. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 4/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 4/3
Piros lap: Petrovics Mátyás (30. p.)
A párharc végeredménye: 2–0 az FTC javára
Béres Gergely: – Már legutóbb is itt szerettünk volna végezni, de az az idény nem zárult le, így most nagy eredmény a Ferencvárosnak ez az érem. A célunk az volt, hogy mindegy hogy ötméteresekkel vagy rendes játékidőben, csak nyerjük meg a meccset. A lányok kifejezetten jól küzdöttek egymásért, ennek köszönhetően tudtunk győzni.
Petrovics Mátyás: – Ezt a párharcot már négy éve vívjuk a Ferencvárossal, eddig sikerült magunk mögött tartani az ellenfelünket. Ebben az idényben is két egyenlő csapat küzdelmének lehettünk szemtanúi, amelyben csak nüanszokkal maradtunk alul.

KÉSŐBB
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

17.30: DUE-Maarsk GraphicsUVSE Hunguest Hotels
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 10 az UVSE javára.

2021.04.05 22:42:01

Vízilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Pék Gyula nem volt akárki. Legyen elég annyi, hogy a KSI mestereként nyolc későbbi olimpiai bajnokot pallérozott, Benedek Tibor, Kásás Tamás, Märcz Tamás, Steinmetz Ádám, Steinmetz Barnabás, Székely Bulcsú, Varga Zsolt és Vári Attila is tanítójának vallja.

2021.03.11 15:32:42

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA

Alberto Munarriz a fájdalmas ötöspárbaj ellenére a budapesti Eb-ezüstöt tartja egyik legnagyobb sikerének.

2021.02.28 22:09:01

NS-VÉLEMÉNY. Aki a pécsi pólósokkal nyer ifikupát, tud valamit.

2021.01.23 22:00:33

Vízilabda LAKNER GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A legnagyobb feladatokra is megérett.

2021.01.23 19:07:05

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

A magyar válogatott végig vezetve győzte le a házigazdát, ezzel megváltva a tokiói repülőjegyet.