Női vízi LEN-kupa: az UVSE kikapott a döntőben, így 2. lett

2019.04.13. 14:56
Ezüstérmes lett az UVSE a LEN-kupában (Fotó: Madar Dávid/MVLSZ)
A magyar bajnok UVSE a második helyen végzett a női vízilabda LEN-kupában, miután az oroszországi négycsapatos finálé döntőjében 10–8-ra kikapott az olasz Orizzonte Cataniától.

Jól kezdte az UVSE a mérkőzést, az első negyed után egy góllal vezetett is (3–2), a második játékrészben azonban romlott a helyzetkihasználás, az olaszok ezzel szemben négyszer is betaláltak, a félidőre így 6–4-es cataniai előnnyel vonulhattak a csapatok.

A harmadik negyedet 3–2-re megnyerték a magyarok, a negyedik elején pedig ki is egyenlített az UVSE (8–8), azonban az utolsó percben betaláltak az olaszok, amivel 10–8-ra elhúztak – noha néhány másodperccel a vége előtt szépített az UVSE, a vége 10–9 lett, így az Orizzonte Catania nyerte a LEN-kupát.