Női vízilabda Euroliga: a BVSC és az FTC is vereséggel kezdett

K. Zs.K. Zs.
2021.11.18. 18:40
Csak Gémes Alexa szerzett egynél több gólt a BVSC-ben – kettőt (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
A BVSC-Zugló 13–5-re kikapott a görög Vuliagmenitől a női vízilabda Euroliga 1. selejtezőkörében, a C-csoport Berlinben zajló küzdelmeinek csütörtöki nyitányán. Vereséggel kezdett az FTC is Rómában, a spanyol Mediterrani két góllal múlta felül (8–10).

A berlini tornán szereplő BVSC kétszer is vezetett a szoros első negyedben, de az egyoldalú második játékrésszel a görögök kezébe került a mérkőzés.

A BVSC péntek délelőtt az Olympic Nice (francia), délután a Plebiscito Padova (olasz), szombaton a CN Mataró (spanyol), vasárnap a Spandau 04 (német) ellen ugrik medencébe.

A római tornán a ferencvárosiak nagyon rosszul kezdtek, 6–1-re elveszítették az első negyedet a spanyol Mediterranival szemben, így a későbbiekben hiába javultak fel, csak faragni tudtak a hátrányukból (7–8-nál már csak egy gól volt a lemaradás), egyenlíteniük nem sikerült.

Az FTC pénteken a Lille UC (francia), szombat délelőtt a ZVL 1886 Tetteroo (holland), délután a SIS Roma (olasz), vasárnap a Sirens Malta (máltai) ellen játszik.

A csoportokból az első három helyezett jut tovább.

Az elitsorozat következő szakaszában már az UVSE és a Dunaújváros is bekapcsolódik a küzdelembe.

NŐI VÍZILABDA EUROLIGA, 1. SELEJTEZŐKÖR
C-CSOPORT, BERLIN
NO Vuliagmeni (görög)–BVSC-Zugló 13–5 (3–3, 5–0, 3–1, 2–1)

G: Ridge 3, Szidirioti, Musztakaria, Janopulu, V. Diamandopulu 2–2, Santa, Patra, ill. Gémes 2, Mészáros-Farkas K., Alaksza D., Leimeter