Férfi vízilabda ob I: magabiztosan győzött az OSC

MTI/K. B.MTI/K. B.
2021.04.21. 16:34
Varga Dániel csapata magabiztos győzelmet aratott (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
Az OSC kilenc góllal, 16–7-re nyert az UVSE otthonában a férfi első osztályú vízilabda-bajnokság szerdai mérkőzésén – közölte az MTI.

A hazai medencében játszó UVSE a nyitó negyed első felében még tartotta a lépést az esélyesebb OSC-vel (3–3), de a vendégek a folytatásban válasz nélkül maradt hét góljukkal korán eldöntötték az összecsapás végeredményét. A győztes együttesben Erdélyi Balázs öt, Manhercz Krisztián négy góllal zárt.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ

UVSE-HUNGUEST HOTELS–OSC ÚJBUDA 7–16 (3–4, 0–3, 1–4, 3–5)
Komjádi uszoda, zárt kapuk mögött. V:Petik A., Tordai
UVSE:Bisztritsányi – Bencz, VIGVÁRI VINCE3,Seeler1,Eppel, Korényi1,Kardos A. Csere:Prágay (kapus), Molnár E.1,Lehoczky, Szieben, Belényesi, Turcsányi1,Vámosi. Edző:Vincze Balázs
OSC:LÉVAI – Várnai1,ERDÉLYI5,MANHERCZ K.4,Hárai2,Csacsovszky E., Burián1. Csere:Dévai (kapus), Bognár B., Salamon F., Dala D.1,Tóth M.2,Bundschuh, Sziládi. Edző:Varga Dániel
Gól – emberelőnyből:4/1, ill. 8/6
Gól – kettős emberelőnyből:1/0, ill. –
Gól – ötméteresből:1/1, ill. –
Vincze Balázs:– Szerettük volna tizenöt gólon tartani ellenfelünket, s bár ez végül nem sikerült, a hozzáállásunkra nem panaszkodhatok. Arra törekedtünk, hogy megnehezítsük az OSC dolgát, ami csak részben sikerült, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek a vendégek.
Varga Dániel:– A győzelem megszerzése mellett arra törekedtünk, hogy a mérkőzés a lehető legjobban szolgálja a felkészülést az Eurokupa döntőjére. Az első negyedben a kelleténél lazábban védekeztünk, de összességében elégedett vagyok a játékunkkal, a legtöbbet hoztuk ki ebből az összecsapásból.

1. Szolnoki Dózsa 28 26 2 446–219 +227 80
2. FTC-Telekom 28 25 3 423–217 +206 75
3. OSC Újbuda 28 23 3 2 412–211 +201 72
4. BVSC Zugló 28 21 2 5 395–250 +145 65
5. A-Híd VasasPlaket 28 20 1 7 307–207 +100 61
6. Budapesti Honvéd SE 28 14 3 11 295–276 +19 45
7. ZF-Eger 28 12 4 12 282–303 –21 40
8. UVSE Hunguest Hotels 28 12 4 12 267–306 –39 40