Férfi vízi ob I: simán nyert a Szolnok, ikszelt az UVSE

MTI/H. D.MTI/H. D.
2020.09.23. 20:46
Vigvári Vince mentette meg az UVSE veretlenségét (Fotó: Madar Dávid, archív)
A férfi vízilabda ob I szerdai játéknapján, a Tatabánya csupán az első negyedben tudta tartani vendéglátója tempóját, így a Szolnoki Dózsa 17–5-re nyert.

A Szolnok–Tatabánya találkozó legeredményesebbje a Dózsa szerb pólósa, Radomir Drasovics volt négy góllal.

Az UVSE és a PVSK sokáig fej fej mellett haladt, majd a negyedik negyedben a vendégek kétgólos vezetésre tettek szert. A házigazda azonban felállt, Molnár Erik 1:25-tel a vége előtt szépített, majd Vigvári Vince hat másodperccel a vége előtt értékesített egy büntetőt, így 8–8-as döntetlennel zárult a mérkőzés. Az UVSE továbbra is veretlen, hibátlan mérlegét azonban elveszítette.

Az Eger a második negyed elején, majd a negyedik negyedben is vezetett négy góllal a Szentes otthonában, ám a házigazda fél perccel a vége előtt egy gólra felzárkózott, az utolsó másodpercben pedig Fülöp Bence büntetőből szerzett góljával egyenlített, így egy pontot megmentett (7–7).

A Szeged az első két negyedben tartotta a lépést a BVSC-vel a fordulás után azonban sebességet váltott a házigazda, s így 10 gólos hazai győzelem született (19–9).

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
6. FORDULÓ

SZOLNOKI DÓZSATATABÁNYAI VÍZMŰ SE 17–5 (3–3, 6–0, 3–1, 5–1)
Szolnok, 100néző.V:Fodor R., Tóth S.
SZOLNOK:Nagy V. – Konarik1,KOVÁCS GERGŐ3,Angyal2,D. PIJETLOVICS3,F. Filipovics1,Dőry. Csere:Bányai (kapus), Schmölcz1,NAGY Á.2,Jansik D., DRASOVICS4,Teleki, Szeghalmi. Edző:Zsivko Gocics
TATABÁNYA:Barabás – Keresztúri1,Korbán, Szőke B.1,Nagy N. Z., Mladoniczky, Márkus. Csere:Moravcsik (kapus), Polovic, Vad Levente, TANCZER2,Szabó I. Bence1,Blank, Huszti A. Edző:Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből:9/4, ill. 5/1
Gól – ötméteresből:–, ill. 2/1
Kipontozódott:Blank (24. p.)
Zsivko Gocics:– Nem úgy mentünk bele a meccsbe, ahogyan kellett volna, mentségünkre legyen mondva, a napokban elég kemény munkát végeztünk. A második negyedben azonban nagy nyomás alá helyeztük a tatabányai csapatot, és végül magabiztosan nyertünk.
Zantleitner Tamás:– Az első negyed jó játékával és a három hármas állással felhergeltük ellenfelünket. A folytatásban a Szolnok gyors lefordulásokkal folyamatosan növelte az előnyét, és biztosan nyert.

UVSE-HUNGUEST HOTELSPÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 8–8 (2–1, 1–1, 3–4, 2–2)
Komjádi uszoda, zárt kapuk mögött. V:
Kun Gy, Tóth I.
UVSE:Bisztritsányi – Vigvári Vince3,Bencz1,Hegedűs Cs., Szentesi, Kardos A., Szieben. Csere:ARANYI M.1,MOLNÁR E.3,Belényesi, Seeler, Eppel, Turcsányi. Edző:Vincze Balázs
PÉCS:JÓZSA – Turnai A., Zerinváry1,Kolozsi M., Rakonjac2,Lihotzky, Csorba1. Csere:Sólyom1,CSABA M.2,Reisz, Kókai Sz., Gál1,Gaszt. Edző:Török Viktor
Gól – emberelőnyből:10/2, ill. 6/1
Gól – ötméteresből:4/3, ill. 1/1
Kipontozódott:Sólyom (28. p.), Rakonjac (32. p.)
Kiállítva (végleg, cserével):Kolozsi M. (3. p.)
Vincze Balázs:– Felemás érzéseim vannak, mert jól kezdtünk, és ha belőjük a helyzeteinket, talán még jobban elléphettünk volna az ellenfelünktől. Ez nem történt meg, a jól küzdő Pécs fordított, de annak örülök, hogy volt tartása a csapatnak.
Török Viktor:– Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat kitett magáért. Korábban volt három olyan mérkőzésünk, amelyen mi szereztünk gólt az utolsó percben, ezúttal fordult a kocka, és mi kaptunk egyet.

METALCOM-SZENTESZF-EGER 7–7 (1–2, 1–2, 2–2, 3–1)
Szentes, 150néző.V:Vogel G., Bereczki M.
SZENTES:MEIXNER – Pellei K., Garancsy, Somogyi B., Hegedűs B., FÜLÖP B.4,TAKÁCS J.1. Csere:Kókai T., MÁTYÓK2,Lajkó, Vörös V., Bozó. Edző:Pellei Csaba
EGER:KRÉMER – TÖRÖK B.2,KOVÁCS GÁBOR2,Baksa B.1,Lőrincz B.1,Murisics1,Sántavy. Csere:Gólya, Hajdú B., Sári, Szalai G., Rádli. Edző:Petrovai Márton
Gól – emberelőnyből:14/1, ill. 5/2
Gól – ötméteresből:3/2, ill. 1/1
Kipontozódott:Lőrincz B. (32. p.), Sántavy (32. p.)
Pellei Csaba:– Jól kezdtünk, ám büntetőt hibáztunk, ettől kezdve az Eger átvette a játék irányítását, és három negyeden keresztül ők domináltak a mérkőzésen. Végig rohantunk az eredmény után, szerencsénk sem volt, ám küzdeni akarásunknak köszönhetően itthon tartottunk egy pontot.
Petrovai Márton:– Tudtuk, hogy kemény ütközet vár ránk Szentesen, és ez így is történt. A védekezésünk végig rendben volt, a támadójátékunkban azonban akadtak pontatlanságok. Hasznos mérkőzés volt ez a BVSC elleni összecsapás előtt.

BVSC-ZUGLÓ MKB-EUROLEASINGSZEGEDI VE 19–9 (4–3, 4–2, 5–1, 6–3)
Laky uszoda, 100néző.V:Rubos, Berki A.
BVSC:SZAKONYI – Mészáros Cs.1,PÁSZTOR M.3,Sugár, Ágh1,Gyárfás T.2,Nagy M. Csere:Batizi, IRMES P.3,Czigány K.2,MÉSZÁROS M.3,CSAPÓ M.4,Kovács P. Edző:Szűcs Levente
SZEGED:Katona B. – KÜRTI3,Tóth Gy., Farkas K.1,Sánta, Kiss Cs.2,Horváth Zs.1. Csere:Magony (kapus), Szporny, Baj, BOROS T.2,Lakatos, Horváth V., Börcsök. Edző:Szabó Zoltán
Gól – emberelőnyből:8/6, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből:1/1, ill. 3/2
Gól – ötméteresből:2/2, ill. 1/1
Kipontozódott:Batizi (24. p.), Gyárfás T. (28. p.), Mészáros Cs. (29. p.)
Szűcs Levente:– Nincs ekkora különbség a két csapat között, Szegeden más mérkőzés lesz. Még nem vagyunk meccsben, az elején jól tartotta magát a Szeged, aztán a második negyedtől felőröltük az ellenfelet. Mindenki sokat tudott játszani, többen is gólt lőttek. Újra fel kellett építeni a játékunkat, még nem állunk készen, de bízom benne, hogy tudjuk folytatni ezt az utat.
Szabó Zoltán:– Hat ötig jól játszottunk, erre lehet építeni. Másfél negyed után nem bírtuk fizikailag, leginkább azért, mert öt játékosunk is otthon maradt, nem könnyű őket pótolni. A mérkőzés második felében a BVSC akarata érvényesült. Sok tanulsága van a meccsnek, de ezek javítható hibák.