H. T., R. B. 2020.01.14 22:14 Frissítve: 2020.01.14 22:17

Férfi vízi Eb: az olaszok legyőzték a görögöket, a franciák kikaptak a grúzoktól

Elkezdődött a férfi vízilabdázók Európa-bajnoksága is! A budapesti viadalon Hollandia egygólos győzelmet aratott Románia felett, míg a 2008-as Eb-győztes montenegróiak kiütötték Szlovákiát. Spanyolország Málta kiütésével kezdett, Grúzia meglepetésre legyőzte a franciákat. Nyertek a horvátok és a szerbek is.

A B-csoport első mérkőzésén a románok várhatták kedvezőbb helyzetből a hajrát, mivel az utolsó játékrészre kétgólos előnyre tettek szert. A legutóbbi Eb-n tizedik Hollandia azonban 3–0-ra megnyerte a negyedik negyedet, így 9–8-as győzelemmel rajtolt. A csoport másik meccsén a legutóbbi négy tornát megnyerő szerbek magabiztosan győzték le 13–9-re az oroszokat. Az olimpiai bajnoknak még az is belefért, hogy egy góllal elveszítse a harmadik negyedet.

Montenegró gyengén kezdett Szlovákia ellen. Északi szomszédjaink meglepetésre megnyerték az első negyedet. Drasko Brguljanék azonban ezt követően érvényesítették a papírformát, egymás után hét gólt dobtak, miközben a szlovákok egyszer sem találtak be. A 2018-as Eb hatodik helyezettje 15–4-re győzött. Alekszandar Ivovics volt a legeredményesebb góllövő, összesen négyszer talált be. A csoport másik meccsén a horvátok esélyt sem adtak a németeknek, 17–9-re győztek, pedig Németország megnyerte az első negyedet, az utolsót meg döntetlenre hozta.

Málta meglepően jól kezdett a 2018-as ezüstérmes spanyolok ellen, amely csupán egygólos előnyre tudott szert tenni az első negyedben (3–4). A folytatásban aztán már kijött a két csapat közti különbség, a második játékrészt négy, a harmadikat hét góllal nyerte meg Spanyolország – utóbbit úgy, hogy egyetlen gólt sem kapott. Az öt gólig jutó Alberto Munarriz vezérletével Spanyolország 23–7-es sikert ért el.

A D-csoport egyből meglepetéssel indult, ugyanis az esélyesebb franciák 9–7-re kikaptak Grúziától. A félidőben még egál volt, a grúzok aztán a harmadik és a negyedik negyedet is behúzták, így értékes győzelemmel rajtoltak a tornán! A nap záró mérkőzésén a félidei döntetlen után rákapcsoltak az olaszok, aki végül négy góllal, 10–6-ra győzték le a görögöket.

2020-AS FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST
A-CSOPORT

Szlovákia–Montenegró 4–15 (2–1, 0–6, 1–4, 1–4)
Németország–Horvátország 9–17 (2–1, 2–6, 1–6, 4–4)
B-CSOPORT
Románia–Hollandia 8–9
(2–2, 2–3, 4–1, 0–3)
Szerbia–Oroszország 13–9 (3–1, 4–3, 2–3, 4–2)
C-CSOPORT
Málta–Spanyolország 7–23
(3–4, 2–6, 0–7, 2–6)
MAGYARORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 19–5 (4–4, 4–0, 3–1, 8–0) – BŐVEBBEN ITT!
D-CSOPORT
Franciaország–Grúzia 7–9
(3–2, 2–3, 1–2, 1–2)
Olaszország–Görögország 10–6 (1–2, 3–2, 3–1, 3–1)

2022.11.29 23:54:35

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Csapó Dudi érett felnőttként futballban, teniszben, politikában, bármiben képes volt zavarba ejtő módon megközelíteni témákat, látványos, új magyarázattal, ötlettel, és mindehhez sztentori hangján olyan kedélyesen előadott, mégis határozott érvrendszerrel szolgált, hogy az ember csupán biccentett: végül is, miért ne?

2022.11.07 00:04:20

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...