Férfi vízi BL: simán nyert a Szolnok, kikapott a Fradi

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.03.27. 20:45
Sikerült elsüllyeszteni a Spandaut (Fotó: Koncz György)
A Szolnok sima győzelmet aratott a vendég Spandau Berlin együttese felett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában. Az FTC a gyatra kezdés miatt 8–5-re kikapott a Barceloneta vendégeként.

Az A-csoportban az FTC-nek esélye sem volt a Barceloneta vendégeként, a hazaiak az első negyedet 3–0-ra nyerték meg, a félidőben pedig már 6–1-re vezettek. A magyar csapat csak szépíteni tudott, és végül megúszta háromgólos vereséggel (8–5).

Kikapott a csoport másik magyar csapata, az Eger is, amely 11–6-os vereséget szenvedett Bresciában. Dabrowski Norbert együttesének már csak matematikailag van esélye arra, hogy bejusson a legjobb négy közé csoportjában, s azzal kiharcolja a hannoveri nyolcas döntőben való szereplést.

Mivel a B-csoport sereghajtója, a német Hannover a rendező jogán biztosan ott lesz a döntőtornán, ebből a nyolcasból csak a legjobb három jut be a final eightbe.

A Szolnok az előző fordulóban nagy csatában kikapott a címvédő Olympiakosz otthonában, így lépéshátrányba került a harmadik helyen álló görögökkel szemben. Ezért nem engedhette meg magának a botlást a németek ellen, és ehhez tartotta is magát: már öt góllal vezetett a nagyszünetben. A találkozó legjobbja a négygólos Milan Alekszics volt.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
A-CSOPORT
CNA Barceloneta (spanyol)–FTC-Telekom Waterpolo 8–5
(3–0, 3–1, 1–2, 1–2)
Barcelona. V: Margeta (szlovén), Rakovics (szerb)
BARCELONETA: LÓPEZ PINEDO – F. Fernández, Perrone 1, MALLARACH 2, Vrlic, MUNÁRRIZ 2, Famera 1. Csere: Granados 1, Linares, Prieto, Tahull, Bustos 1. Edző: Jesús Martín
FTC: Vogel Soma – Younger, Varga Dénes, Jaksics, Német T. 1, Vámos 1, SEDLMAYER 2. Csere: Jansik Sz., Pohl, Nikics 1, Kállay, Gór-Nagy. Edző: Varga Zsolt
Kipontozódott: Bustos (26. p.), Sedlmayer (31. p.), Jaksics (32. p.)
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 11/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/0
Jesús Martín:
– A kapusunk volt a siker kulcsa, remekül védett az első negyedtől kezdve, ugyanakkor még nagyon sokat kell dolgoznunk és tennünk azért, hogy bejussunk a nyolcas döntőbe.
Varga Zsolt: – Őszintén kimondhatjuk, hogy ez nem a mi napunk volt. Az első pillanatoktól, a kihagyott ötméterestől kezdve semmi sem sikerült, emiatt aztán idegesek lettünk. A védekezésünk közepesen működött, de a támadás sem ment jól. Nem játszunk jól mostanság, ám nem gondolom, hogy a vereség miatt veszélybe került a nyolcas döntőbe kerülésünk.

Brescia (olasz)–ZF-Eger 11–6 (2–0, 4–2, 2–2, 3–2)
Brescia. V: Naumov (orosz), Ivanovszki (montenegrói)
BRESCIA: DEL LUNGO – Garozzo di Grazia, C. Presciutti, FIGLIOLI 1, Gallo 1, RIZZO 4, Muslim 2, Nora, N. Presciutti 1, Bertoli 1, Janovics, Vukcsevics 1. Edző: Alessandro Bovo
EGER: Valics – Sz. Rasovics 1, Hosnyánszky, Decker Á., Murisics, Gyárfás, VLAHOPULOSZ 2. Csere: Lukács D., Avramovics 1, Sánta 1, Kürti, Magyar 1. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Lukács D. (28. p), Bertoli (29. p.)
Alessandro Bovo:
– Nagyon elégedett vagyok az első és a második negyeddel. A folytatásban az Eger feljavult, a negyedik negyedben jobban támadott, mint mi.
Dabrowski Norbert: – Jó mérkőzést vívtunk. Tudtuk, hogy a Brescia roppant erős, már a meccs előtt is azt gondoltam, hogy a nyolcas döntőben a helye. Marco Del Lungo fantasztikusan védett, szerintem ő a legjobb olasz kapus. Nem vagyok csalódott, a csapatom a maximumát nyújtotta, sok sikert a Bresciának a folytatásra.