nemzetisport.hu 2018.10.17 13:45 Frissítve: 2019.06.26 15:01

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2018–2019

A BL-főtáblán minden csapat 14 mérkőzést vív majd 2018. október 17. és 2019. május 15. között. A két csoportból az első négy jut a nyolcas döntőbe, amelyet 2019. június 6-8-án rendeznek Hannoverben.

 

NYOLCAS DÖNTŐ (Hannover, június 6–8.)
DÖNTŐ (június 8.)
FTC-Telekom–Olympiakosz (görög)
10–10 – ötméteresekkel: 4–3 
  
BRONZMÉRKŐZÉS (június 8.)
Pro Recco (olasz)–CNA Barceloneta (spanyol) 8–7
  
AZ 5. HELYÉRT (június 8.)
AN Brescia (olasz)–Jug Dubrovnik (horvát)12–13
  
A 7. HELYÉRT (június 8.)
Waspo Hannover (német)–Busto Arsizio (olasz)
8–10
  
ELŐDÖNTŐ (június 7.)
FTC-Telekom–CNA Barceloneta (spanyol)9–7
Olympiakosz (görög)–Pro Recco (olasz)
12–11
  
AZ 5–8. HELYÉRT (június 7.)
Waspo Hannover (német)–AN Brescia (olasz)8–11
Jug Dubrovnik (horvát)–Busto Arsizio (olasz) 11–8
  
NEGYEDDÖNTŐ (június 6.)
 FTC-Telekom–Jug Dubrovnik (horvát)10–9
CNA Barceloneta (spanyol)–Busto Arsizio (olasz) 12–7
Pro Recco (olasz)–Waspo Hannover (német)
14–10
Olympiakosz (görög)–AN Brescia (olasz)
8–7
CSOPORTKÖR
(Játéknapok: október 17.-május 15.)
A-CSOPORT B-CSOPORT
CNA Barceloneta (spanyol)
Waspo Hannover (német)
Brescia (olasz)
Jadran Split (horvát)
Dinamo Moszkva (orosz)
Jug Dubrovnik (horvát)
ZF Eger Mladost Zagreb (horvát)
FTC-Telekom Olympiakosz (görög)
Pro Recco (olasz)Spandau 04 (német)
Steaua Bucuresti (román) BPM Sport Management (olasz)
Crvena zvezda (szerb) Szolnoki Dózsa
AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1.  Pro Recco  14 14     197–91
42
2.  Barceloneta  14 10 1 3 154–120  31
3.  Brescia  14 9 2 3 133–107
29
4.  FTC  14 8 1 5 146–117
25
5.  Dinamo Moszkva  14 6   8 153–145
18
6.  Eger  14 5   9 144–179
15
7.  Steaua  14 2   12 109–168
6
8.  Crvena zvezda  14     14 87–196
0
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1.  Dubrovnik  14 10 2 2 152–110
32
2.  Olympiakosz  14 9 3 2 149–98
30
3.  Sport Management  14 8 3 3 125–115
27
4.  Szolnok  14 6 4 4
135–122 22
5.  Jadran Split  14 6
8 137–140 18
6.
 Hannover
14
3
3
8
130–169
12
7.  Mladost  14 3 2 9 129–161
11
8.  Spandau  14 2 1 11 114–156
7

 

1. FORDULÓ (október 17., szerda)
A-CSOPORT 
Barceloneta (spanyol)–Eger12–7
Steaua Bucuresti (román)–Brescia (olasz)
5–8
Crvena zvezda (szerb)–Pro Recco (olasz)
4–17
Ferencváros–Dinamo Moszkva (orosz)
13–6
B-CSOPORT 
Szolnok–Jadran Split (horvát)10–9
Mladost Zagreb (horvát)–Waspo Hannover (német)11–11
BPM Sport Management (olasz)–Olympiakosz (görög)7–6
Spandau 04 (német)–Jug Dubrovnik (horvát)6–7
2. FORDULÓ (november 3., szombat)
A-CSOPORT
Steaua Bucuresti (román)–Ferencváros
6–9
Crvena zvezda (szerb)–CNA Barceloneta (spanyol)3–14
Eger–Dinamo Moszkva (orosz)12–10
Brescia (olasz)–Pro Recco (olasz)8–9
B-CSOPORT 
BPM Sport Management (olasz)–Szolnoki Dózsa
7–5
Jadran Split (horvát)–Jug Dubrovnik (horvát)6–13
Waspo Hannover (német)–Olympiakosz (görög)9–9
Mladost Zagreb (horvát)–Spandau 04 (német)9–7
3. FORDULÓ (november 21., szerda)
A-CSOPORT
Dinamo Moszkva (orosz)–CNA Barceloneta (spanyol)
12–13
Pro Recco (olasz)–Ferencváros9–6
Brescia (olasz)–Crvena zvezda (szerb) 7–2
Eger–Steaua Bucuresti (román)13–9
B-CSOPORT 
Jug Dubrovnik (horvát)–Szolnoki Dózsa
8–7
Olympiakosz (görög)–Spandau 04 (német)11–4
Waspo Hannover (német)–BPM Sport Management (olasz)10–11
Jadran Split (horvát)–Mladost Zagreb (horvát)10–12
4. FORDULÓ (december 5., szerda)
A-CSOPORT
Ferencváros–CNA Barceloneta (spanyol)
8–9
Dinamo Moszkva (orosz)–Crvena zvezda (szerb) 14–4
Pro Recco (olasz)–Steaua Bucuresti (román)19–7
Eger–Brescia (olasz)8–11
B-CSOPORT 
Spandau 04 (német)–Szolnoki Dózsa
9–9
Olympiakosz (görög)–Mladost Zagreb (horvát)13–8
Jadran Split (horvát)–Waspo Hannover (német)15–10
Jug Dubrovnik (horvát)–BPM Sport Management (olasz)9–8
5. FORDULÓ (december 19., szerda)
A-CSOPORT
CNA Barceloneta (spanyol)–Pro Recco (olasz)
11–15
Brescia (olasz) (olasz)–Dinamo Moszkva (orosz)10–8
Ferencváros–Eger16–9
Steaua Bucuresti (román)–Crvena zvezda (szerb)8–3
B-CSOPORT 
Szolnoki Dózsa–Olympiakosz (görög)
9–9
Waspo Hannover (német)–Jug Dubrovnik (horvát)7–14
Spandau 04 (német)–Jadran Split (horvát)12–11
Mladost Zagreb (horvát)–BPM Sport Management (olasz)7–7
6. FORDULÓ (január 9., szerda)
A-CSOPORT
CNA Barceloneta (spanyol)–Brescia (olasz)
8–8
Pro Recco (olasz)–Eger17–7
Crvena zvezda (szerb)–Ferencváros6–15
Dinamo Moszkva (orosz)–Steaua Bucuresti (román)
B-CSOPORT 
Szolnoki Dózsa–Waspo Hannover (német)
10–10
Olympiakosz (görög)–Jadran Split (horvát)13–7
BPM Sport Management (olasz)–Spandau 04 (német)8–6
Jug Dubrovnik (horvát)–Mladost Zagreb (horvát)14–11

 

7. FORDULÓ (január 23., szerda)
A-CSOPORT 
CNA Barceloneta (spanyol)–Steaua Bucuresti (román)
11–8
Crvena zvezda (szerb)–Eger12–13
Ferencváros–Brescia (olasz)8–8
Dinamo Moszkva (orosz)–Pro Recco (olasz)5–14
B-CSOPORT 
Szolnoki Dózsa–Mladost Zagreb (horvát)
11–8
BPM Sport Management (olasz)–Jadran Split (horvát)9–8
Spandau 04 (német)–Waspo Hannover (német)15–9
Jug Dubrovnik (horvát)–Olympiakosz (görög)10–6
8. FORDULÓ (február 6., szerda)
A-CSOPORT 
Steaua Bucuresti (román)–CNA Barceloneta (spanyol)
10–14
Eger–Crvena zvezda (szerb)17–11
Brescia (olasz)–Ferencváros10–5
Pro Recco (olasz)–Dinamo Moszkva (orosz)11–6
B-CSOPORT 
Mladost Zagreb (horvát)–Szolnoki Dózsa
8–11
Jadran Split (horvát)–BPM Sport Management (olasz)12–9
Waspo Hannover (német)–Spandau 04 (német)11–7
Olympiakosz (görög)–Jug Dubrovnik (horvát)10–10
9. FORDULÓ (február 17., szerda)
A-CSOPORT
Brescia (olasz)–CNA Barceloneta (spanyol)
14–8
Eger–Pro Recco (olasz)7–16
Ferencváros–Crvena zvezda (szerb)17–9
Steaua Bucuresti (román)–Dinamo Moszkva (orosz)11–14
B-CSOPORT 
Waspo Hannover–Szolnoki Dózsa
9–13
Jadran Split (horvát)–Olympiakosz (görög)3–8
Spandau 04 (német)–BPM Sport Management (olasz)8–13
Mladost Zagreb (horvát)–Jug Dubrovnik (horvát)5–11
10. FORDULÓ (március 16., szerda)
A-CSOPORT
Pro Recco (olasz)–CNA Barceloneta (spanyol)
8–3
Dinamo Moszkva (orosz)–Brescia (olasz)10–6
Eger–Ferencváros9–12
Crvena zvezda (szerb)–Steaua Bucuresti (román)7–9
B-CSOPORT 
Olympiakosz (görög)–Szolnoki Dózsa
11–10
Jug Dubrovnik (horvát)–Waspo Hannover (német)18–7
Jadran Split (horvát)–Spandau 04 (német)14–8
BPM Sport Management (olasz)–Mladost Zagreb (horvát)12–9
11. FORDULÓ (március 27., szerda)
A-CSOPORT
CNA Barceloneta (spanyol)–Ferencváros
8–5
Crvena zvezda (szerb)–Dinamo Moszkva (orosz)8–17
Steaua Bucuresti (román)–Pro Recco (olasz)8–16
Brescia (olasz)–Eger11–6
B-CSOPORT 
Szolnoki Dózsa–Spandau 04 (német)
14–6
BPM Sport Management (olasz)–Jug Dubrovnik (horvát)11–11
Mladost Zagreb (horvát)–Olympiakosz (görög)6–14
Waspo Hannover (német)–Jadran Split (horvát)9–8

 

12. FORDULÓ (április 13., szerda)
A-CSOPORT
Steaua Bucuresti (román)–Eger
11–13
CNA Barceloneta (spanyol)–Dinamo Moszkva (orosz)13–9
Ferencváros–Pro Recco (olasz)7–13
Crvena zvezda (szerb)–AN Brescia (olasz)9–13
B-CSOPORT 
Spandau 04 (német)–Olympiakosz (görög)
3–11
BPM Sport Management (olasz)–Waspo Hannover (német)12–7
Mladost Zagreb (horvát)–Jadran Split (horvát)11–12
Szolnoki Dózsa–Jug Dubrovnik (horvát)10–7
13. FORDULÓ (április 24., szerda)
A-CSOPORT
CNA Barceloneta (spanyol)–Crvena zvezda (szerb)
14–3
Ferencváros–Steaua Bucuresti (román)12–4
Dinamo Moszkva (orosz)–Eger15–13
Pro Recco (olasz)–Brescia (olasz)12–6
B-CSOPORT 
Jug Dubrovnik (horvát)–Jadran Split (horvát)
 
Szolnoki Dózsa–BPM Sport Management (olasz)6–6
Spandau 04 (német)–Mladost Zagreb (horvát)14–15
Olympiakosz (görög)–Waspo Hannover (német)17–7
14. FORDULÓ (május 15., szerda)
A-CSOPORT
Eger–CNA Barceloneta (spanyol)
10–16
AN Brescia (olasz)–Steaua Bucuresti (román)13–9
Pro Recco (olasz)–Crvena zvezda (szerb)21–6
Dinamo Moszkva (orosz)–Ferencváros11–13
B-CSOPORT 
Jadran Split (horvát)–Szolnoki Dózsa
15–10
Waspo Hannover (német)–Mladost Zagreb (horvát)14–9
Olympiakosz (görög)–BPM Sport Management (olasz)11–5
Jug Dubrovnik (horvát)–Spandau 04 (német) 14–9

 

2019.11.11 08:11:31

Vízilabda MALONYAI PÉTER

Soha nem játszotta meg magát. Persze, nem volt nehéz dolga, ahogy az uszodába mondták, volt mire szerénynek lennie.

2019.10.08 10:07:06

Vízilabda LAKNER GÁBOR

„Mivel címvédők vagyunk, nagyobb nyomás lesz rajtunk, mert mindenki minket akar megverni.”

2019.09.03 22:10:48

Vízilabda LAKNER GÁBOR, ROSKA EMESE BOGLÁRKA

Az ob I-ben játszó olimpiai bajnokok száma az új idényben tíz alá csökkent.

2019.09.01 23:29:43

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Ez mégsem nyomta rá a bélyegét a teljesítményükre, ők ugyanis még abba nőttek bele, hogy a magyar vízilabdázó mindig, mindenütt a legjobbját nyújtja, megalkuvás nélkül. Ez van erőst megkopóban.