Férfi vízi BL: magabiztos FTC-győzelem Szerbiában

L. G.L. G.
2022.03.30. 21:16
Magabiztosan győzött az FTC Szerbiában (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/vizilabda/ferfi-vizilabda/hirek/szenzacios-gyozelmet-arattunk-belgradban" target="_blank">fradi.hu)</a>
Győznie kellet és győzött is az FTC-Telekom a Bajnokok Ligájában, így továbbra is reménykedhet a nyolcas döntőbe jutásban.

Viszonylag ritkán látunk olyat, hogy egy magyar csapat a harmadik negyed elején 8–3-ra vezessen Belgrádban, márpedig szerda este ez volt a helyzet: a zöld-fehérek nagyszerű védekezéssel, Vogel Soma védéseivel és pazar támadójátékkal rukkoltak ki, így tetemes előnyt harcoltak ki.

Aztán 8–3 után a szerbek is rájöttek, milyen rendezvényen vannak, úgyhogy nem lett gálamérkőzés az összecsapásból. A Novi Beograd többször is két gólra zárkózott fel, de a Ferencváros egyszer sem rogyott meg, és mindig volt valaki, aki ismét növelte a különbséget.

Az utolsó negyedben Vámos Márton és Molnár Erik 36 másodpercben belül lőtt egy-egy gólt, ismét néggyel vezetett a vendégcsapat, s végleg eldőlt a mérkőzés.

Az FTC kitűnő játékkal 14–11-re győzött Belgrádban, eddig egyedüliként verte meg oda-vissza a szerbeket. A továbbjutásért vívott harc továbbra is nyílt, jövő szombaton kulcsmeccs vár a Fradira az Olympiakosz vendégeként.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
11. FORDULÓ

VK NOVI BEOGRAD (szerb)–
FTC-TELEKOM 11–14 (3–6, 0–1, 4–2, 4–5)
Belgrád, 300
néző.V:Severo (olasz), Koryzna (lengyel).
NOVI BEOGRAD:
G. Pijetlovics – Gogov, JAKSICS3,Drasovics1,D. PIJETLOVICS2,Mandics, Vlahopulosz.Csere:SZ. RASOVICS2,Tomics, Martinovics2,Perkovics, V. Rasovics1. Edző:Igor Milanovics
FTC:Vogel Soma – Vigvári Vendel1,Varga Dénes, Molnár E.1,Ubovics1,JANSIK SZ.2,VÁMOS2. Csere:MERKULOV2,FEKETE G.3,Német T., DAMONTE2,Gábor L.Edző:Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből:9/5, ill. 10/7.Gól – kettős emberelőnyből:2/2, ill. –.Gól – ötméteresből:–, ill. 1/1.Kipontozódott:Tomics (17. p.), Merkulov (29. p.)
Igor Milanovics:– Megérdemelten nyert a Ferencváros, sokkal jobb volt nálunk ezen az estén. Mi az elejétől szervezetlenek voltunk, és rengeteg egyéni hibát követtünk el. Elemeznem kell, mi történt a medencében, mert így nem lehet játszani.
Varga Zsolt:– Kemény meccs volt, de a játékosaim nagyszerűen küzdöttek az elejétől a végéig. Az előző mérkőzéseink nem úgy sikerültek, ahogyan szerettük volna, ez azonban igen. Nagyon örülök a győzelemnek és a mutatott játéknak is.

1. Brescia 11 8 2 1 132–105 26
2. Barceloneta 11 6 2 3 128–92 20
3. Novi Beograd 11 6 2 3 149–119 20
4. Olympiakosz 11 6 1 4 113–95 19
5. FTC 11 5 4 2 123–112 19
6. Radnicski 11 4 1 6 108–121 13
7. Jadran Split 11 3 8 110–132 9
8. Dinamo Tbiliszi 11 11 100–187 0