Férfi vízi BL: a Szolnok győzni tudott Olaszországban

2016.12.21. 20:11
Braniszlav Mitrovics nem védett rosszul, de az Egernek így sem volt esélye (Fotó: MTI)
A Szolnok 10–9-re győzött a Brescia vendégeként, míg az OSC 10–6-ra verte meg idegenben a berlini Spandaut a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában. A B-csoportban az Eger hazai környezetben nem bírt a Pro Reccóval.

A-CSOPORT

BRESCIA–SZOLNOK

A szolnokiak friss Magyar Kupa-győztesként utazhattak az olasz bajnokság második helyén álló Bresciához. Andrija Prlainovics és Aaron Younger találatával a Tisza-partiak vezettek 2–1-re, ezután azonban sorozatban három hazai gól született (4–2).

Jobban nem tudott elhúzni a Brescia, de egy-két gólos előnyét a harmadik negyed végéig megtartotta. Ekkor Varga Dénes egyenlített (7–7), akinek második góljával a záró játékrész elején már a Szolnok vezetett (8–9).

A Brescia cserével két játékosát is elveszítette (Zeno Bertolit és Nicholas Presciuttit), és már nem maradt ereje az újabb fordításra, de még csak az egyenlítésre sem.

A Szolnok három mérkőzés után két győzelemmel és egy döntetlennel áll BL-ben, és csak rosszabb gólkülönbséggel szorul az Olympiakosz mögött az A-csoport második helyére.

SPANDAU 04–OSC

Az OSC hamar a hazaiak tudtára adta, hogy ezt a meccset csak egy csapat nyerheti meg, az újbudaiak háromszor vették be a Berlinben légióskodó Baksa László kapuját, és közben egy gólt sem kaptak (0–3).

A folytatás már egyenlő erők küzdelmét hozta, de a Spandau legfeljebb két gólra tudott felzárkózni, a végén pedig ismét elhúzott az OSC, amely ezzel megszerezte második győzelmét a csoportkörben.

FÉRFI VÍZILABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
AN BRESCIA (olasz)–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 9–10 (3–2, 2–2, 3–4, 1–2)
Brescia. V:
De Jong (holland), Franulovic (horvát)
BRESCIA: Del Lungo – Nora 1, Muslim 1, Bertoli, N. Presciutti 1, Paszkovics 2, Ubovics 1, Ch. Presciutti 1, Manzi, Guerrato, Rizzo 1, Napolitano 1. Edző: Alessandro Bovo
SZOLNOK: Nagy V. – Varga Dénes 2, Prlainovics 2, Gocics, Mezei 1, Vámos 1, Jansik D. Csere: Younger 2, Crousillat 1, M. Alekszics, Kis G. 1, Fülöp B. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 9/3. ill. 11/4
Kiállítva (cserével végleg): N. Presciutti (28. p.)
Kipontozódott: Bertoli (25. p.)
Cseh Sándor:
– Az első negyedben csináltunk három hibát, amiből az olaszok lőttek három akciógólt, és a lendület a harmadik negyedig vitte a Bresciát. Több okból is nehéz volt a mérkőzés, három nappal voltunk a Magyar Kupa döntője után, év végén járunk, az elmúlt egy-másfél hónapban rangadókat játszottunk, de fegyelmezettek maradtunk, mentálisan erősek voltunk, és végül be tudtuk darálni ellenfelünket. A Brescia erős csapat, jó légiósokkal és olasz válogatottakkal, értékes idegenbeli győzelmet arattunk.

SPANDAU 04 BERLIN (német)–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 6–10 (0–3, 2–2, 2–2, 2–3)
Berlin. V:
Vlasic (horvát), Golijanin (szerb)
SPANDAU: Baksa – Marzouki 2, Dedovics 1, Saudadier, Mateo Cuk 1, Hamby 1, Gielen, Preuss, Jünling, Stamm, Oeler, Restovic 1. Edző: Petar Kovacsevics
OSC: Bisztritsányi – Drasko Brguljan, Gór-Nagy, Salamon 1, Nikics 3, Hegedüs G., Bátori 2. Csere: Seman 2, Bundschuh, Zalánki 1, Nagy Á. 1, Juhász Zs. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 10/0, ill. 10/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Bundschuh (25. p.), Saudadier (26. p.), Marzouki (30. p.), Nagy Á. (32. p.)
Vincze Balázs:
– Magabiztosan tudtuk tartani a mérkőzés elején megszerzett előnyünket. Persze voltak nehezebb pillanatok, amikor emberhátrányban kellett védekeznünk, hogy ne jöjjön fel az ellenfél egy gólra, miközben lehetőségünk volt arra is, hogy öt góllal elhúzzunk. Összességében abszolút elégedett vagyok, a nyolcvanas évek óta ez a legerősebb Spandau, és jelenlegi helyzetünkben a szezon eddigi legfontosabb meccsét nyertük meg.

EGER–PRO RECCO

Az első két gólt a vendégek szerezték, de Milos Csuk és Bedő Krisztián találatával az Eger még az első negyedben egyenlített. Ezt követően sajnos hosszú, majdnem két negyeden át tartó hazai gólcsend következett, még büntetőből sem sikerült mattolni Stefano Tempestit.

Az olasz sztárcsapat sem parádézott támadásban, csak 5–2-re lépett el, ezt az előnyét azonban különösebb nehézség nélkül megtartotta, sőt még növelni is tudta azt.

ZF-EGER–PRO RECCO (olasz) 7–11 (2–2, 0–1, 2–3, 3–5)
Eger, 1200
néző. V: Putnikovics (szerb), Galindo (spanyol)
EGER: B. MITROVICS – Erdélyi 2, Milos Csuk 2, Hosnyánszky, Hárai, Lőrincz, Decker Á. Csere: Vapenszki 1, Kovács Gergő, BEDŐ 2, Biros B., Mata. Edző: Dabrowski Norbert
RECCO: Tempesti – MOLINA 2, Di Fulvio, Filipovics 2, D. PIJETLOVICS 3, Fondelli 1, Figari 1. Csere: Ivovics, Mandics 1, Echenique, Sukno 1, Figlioli. Edző: Vladimir Vujaszinovics
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 11/3
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/0
Kipontozódott: Di Fulvio (21. p.), Decker Á. (26. p.), Fondelli (27. p.)
Dabrowski Norbert:
– Nem jól játszottunk, hanem nagyon küzdöttünk, függetlenül attól, hogy milyen összeállításban voltunk bent a vízben, mi volt az eredmény, vagy éppen mennyi volt még hátra. Aminek örülök, hogy iszonyatosan bátrak voltunk, támadásban sokkal többet kaptam ezen a meccsen, mint amit vártam. Az, hogy idővel egyre többet hibázunk, az természetes, amikor ennyire elfáradunk.
Vladimir Vujaszinovics: – Kemény mérkőzés volt, olyan, amilyennek lennie kell egy Bajnokok Ligája-rangadónak. Egerbe senki sem érkezhet úgy, hogy könnyű dolga lesz, ami most is látszott. Az első két negyed után picit változtattunk a támadásainkon, ez volt a győzelem kulcsa. A Jug otthonában jobban játszottunk, mint ezúttal, azonban elégedett vagyok azzal is, amit Egerben mutattunk.