Férfi vízi: ötösökkel nyertek a mieink Horvátországban

2014.01.14. 19:29
Nagy Viktor kiválóan védett Sibenikben (Fotó: MTI)
A magyar férfi vízilabda-válogatott a rendes játékidő döntetlenje után (6–6) ötméteresekkel 8–7-re győzött Horvátország vendégeként Sibenikben világliga-mérkőzésen, így két ponthoz jutott.

A horvát válogatott kezdte jobban a találkozót, különösen Paulo Obradovic volt vállalkozó kedvében az összecsapás elején, és háromból két lövése be is talált. A mieink ezzel szemben a túloldalon határozatlanul kezdtek, Szivós Márton és Hárai Balázs is a kapufát találta el, míg végre a negyed vége felé Varga Dénes előnyből megrezegtette a hálót. Ugyanakkor gyorsan jött a válasz Sandro Suknótól, így a hazaiak kétgólos előnnyel mehettek az első pihenőre. 3–1

TISZTA VIDEÓJÁTÉK
„Elég nehéz volt játszani, mert meleg volt a víz, nekem a levegővétel is nehezen ment. Ahogy haladtunk a meccs vége felé, egyre jobban védekeztünk, és Varga Dénes szokásos zseniális mozdulatával döntetlenre mentette a találkozót. Az ötmétereseknél úgy éreztem magam, mint amikor az öcsémmel videojátékozunk, és éppen tizenegyesrúgások vannak. A szívünk vitt előre, és megérdemelten nyertünk” – mondta a meccs után a Nemzeti Sportnak Hárai Balázs.

Az első negyedben sem potyogtak a gólok, a másodikban viszont kifejezetten a védelmek domináltak. Nagy Viktor elkapta a fonalat, többször is nagyot védett. Ismét a negyed második felében jött a magyar gól, Madaras Norbert megúszás végén hozta fel egy gólra a magyar válogatottat, és miután kivédekeztünk egy hátrányt, ez maradt a félidei különbség is. 3–2

Egyenlíteni ugyan nem sikerült, pedig a védekezésre nem lehetett panasz, Sukno ismét fórból vette be Nagy kapuját, ám támadásban nem ment a magyar csapatnak, ezúttal is csak a negyed második felében tudott betalálni a Benedek-csapat: Hárai egy előny végén villant. 4–3

A záró negyed elején két emberhátrányt is kivédekezett a magyar válogatott, és Vámos Márton bombájával végre sikerült az egyenlítés. Egy kipattanó után Andro Buslje viszont visszavette a vezetést a hazaiaknak, majd előnyből Niksa Dobud is betalált, így nehéz helyzetbe kerültünk. Vámos lendített újra a magyar csapaton, két perccel a vége előtt mínusz egyre hozta fel a mieinket. Az utolsó perc végén maradt még egy féltámadásnyi idő, és a Varga testvérek ismét összehoztak egy gólt: Dániel passzolt Dénesnek, aki közelről a kapuba továbbított! 6–6-tal ért véget a rendes játékidő.

A versenykiírás szerint ezzel egy-egy ponthoz már mindkét csapat hozzájutott, a pluszpontért következtek az ötméteresek. Az első öt lövés kimaradt, majd Ivan Milakovic góljára Szivós válaszolni tudott, Nagy Viktor védése után pedig Varga Dániel pontos volt. Egy kihagyott ötös után pedig ünnepelhettek a mieink: a Benedek-csapat legyőzte Horvátországot, és két pontot szerzett! 7–8

A 2013–2014-es, oda-visszavágós rendszerű világliga-sorozatban a magyarok győzelemmel, a horvátok pedig vereséggel rajtoltak. A tavaly nyáron Barcelonában vb-aranyérmes magyar válogatott novemberben, a háromcsapatos csoport nyitómeccsén 8–5-re győzött a görögök ellen Miskolcon. Utóbbiak decemberben büntetőkkel nyerni tudtak az olimpiai bajnok horvátok otthonában. Keddi győzelmével a magyar válogatott megerősítette vezető pozícióját, és élről várja következő mérkőzését, amelyet február 11-én vív a görögök vendégeként.

A selejtezőcsoportból csak az első helyezett folytathatja a júniusi, dubai szuperdöntőben.

Benedek Tibor szövetségi kapitány a mérkőzés után így nyilatkozott a vlv.hu szakportálnak: „Jó is, hogy nincs döntetlen, ilyenkor inkább az ötméteresek döntsenek, lesz még ilyen. Nagyon örülök, mert ez egy nagy meccs volt. A horvátok borzalmasan keményen játszottak. Tudtuk, hogy sokat fogunk hibázni, ennek ellenére mentünk előre, pörögtünk, nagyon jók voltunk.”

FÉRFI VÍZILABDA VILÁGLIGA
HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 7–8
(3–1, 0–1, 1–1, 2–3, 1–2) – ötméteresekkel
Sibenik, 500
néző. Vezette: Krapivin (orosz), Gomez (olasz)
HORVÁTORSZÁG:
Bijac – Sukno 2, Muslim, Buslje 1, Dobud 1, Obradovic 2, Setka. Csere: Loncar, Buljubasic, Vukicevic, Viskovic, K. Milakovic 1. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
MAGYARORSZÁG:
Nagy V. – Szivós 1, Varga Dénes 2, Gór-Nagy, Hárai 1, Varga Dániel 1, Madaras 1. Csere: Decker Á., Vámos 2, Hosnyánszky, Bedő, Bátori. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

3. Görögország 2 1 1 17–19 2
Döntetlen esetén ötméteresek döntenek, a győztes kettő, a vesztes egy pontot kap