Tokió 2020: Bíró Attilától akár már holnap kezdődhetne a selejtező

2021.01.04. 15:29
null
Bíró Attila szerint a mentális állapot dönt majd (Fotó: Szabó Miklós)
A női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint az együttes már most olyan állapotban van, hogy akár „holnap is kezdődhetne” Triesztben az olimpiai kvalifikációs torna.

 

Bíró Attila hétfőn az M4 Sport Sporthíradójában arról is beszélt, hogy kemény edzésekkel zárta az évet a csapat, és ugyanilyenekkel folytatta rögtön az új esztendő elején, jövő héttől pedig, a január 19-én kezdődő viadalt megelőző időszakban, egy budapesti szállodába költözik be az együttes és buborékrendszerben folytatja a tréningeket.

A szakember elmondta, komoly óvintézkedéseket tesznek, hiszen a szervezők szabályai alapján azt a csapatot, amelynél összesen három – legyen az játékos vagy a szakmai stáb tagja – koronavírusos esetet regisztrálnak, azonnal kizárják.

Az olaszországi tornán a két elődöntő győztese szerez indulási jogot az idén nyárra halasztott tokiói olimpiára – a papírforma alapján az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott a négy között az olasz vagy a holland csapattal mérkőzik meg. Ezzel kapcsolatban Bíró Attila megjegyezte, utóbbit tartja az erősebb együttesnek, ugyanakkor a hazai pálya az olaszokat segítheti. Hozzátette: biztos benne, hogy a játékosok mentális állapota dönt majd a sikerről, ebben a tekintetben pedig bízik tanítványaiban.

Legfrissebb hírek

Női jégkorong divízió 1/A-vb: először veszítettek az olaszok

Jégkorong
2026.04.15. 22:29

Továbbra is veretlen a Debrecen a férfi vízilabda ob I alsóházában

Vízilabda
2026.04.11. 22:35

Női vízilabda BL: az FTC nyerte a „magyaros” rangadót, magabiztos előnyt szerzett az UVSE elleni visszavágóra

Vízilabda
2026.04.11. 21:55

Női vízilabda Eurokupa: értékes döntetlent játszott a BVSC Barcelonában

Vízilabda
2026.04.11. 19:10

Hosszú kihagyás várhat Keszthelyi Ritára

Vízilabda
2026.04.10. 15:53

Női vízilabda-vk: Keszthelyi és Tiba nélkül a magyar válogatott

Vízilabda
2026.04.09. 12:09

Kiütéses győzelmet aratott az FTC, bejutott a női vízilabda ob I döntőjébe

Vízilabda
2026.04.08. 20:31

Megmaradt a BVSC döntős álma a női vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.04.07. 20:13
Ezek is érdekelhetik