Női vízi Euroliga: olasz ellenfeleket kaptak a magyarok

MTI MTIMTI MTI
2018.01.27. 15:09
Mindkét magyar csapat olasz riválissal küzdhet meg a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjében, miután az európai szövetség (LEN) sorsolásán az UVSE a Padovát, a Dunaújváros pedig a Cataniát kapta ellenfélnek – adta hírül a hazai sportági szövetség honlapja szombaton.

A párharcok győztesei kerülnek az El négyes döntőjébe, míg a vesztesek a LEN-kupa négyes döntőjében folytatják.

Az első mérkőzéseket február 21-én, a visszavágókat március 17-én rendezik.

A negyeddöntős párosítás
UVSE–Padova (olasz)
Sabadell (spanyol)–Mataro (spanyol)
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–Orizzonte Catania (olasz)
Kirisi (orosz)–Olympiakosz (görög)

Az ostiai LEN-fórumon arról is döntöttek, hogy már a következő szezonban átalakul a női válogatottak számára idén indított Európa-kupa, amelyet nem tornarendszerben bonyolítanak majd le, hanem a csoportok tagjai otthon és idegenben is megmérkőznek egymással, ami havi egy meccset jelent majd. Ezek után alakul ki a nyolcas döntő mezőnye. További fontos változás, hogy az Európa-kupa nyolcas döntőjéből a legjobb négy együttes kerül be a világliga Szuperdöntőjébe.

Döntés született arról is, hogy 2019-től vagy 2020-tól az U15-ös korosztálynak is rendeznek Európa-bajnokságot minden esztendőben.

Legfrissebb hírek

Vízilabda: az UVSE megvédte címét az ifjúsági leánybajnokságban

Utánpótlássport
2026.06.07. 20:54

Férfi vízi ob I: a Kaposvár és az UVSE győzelmével ért véget az alsóházi idény

Vízilabda
2026.06.05. 20:24

Férfi vízilabda ob I: újra legyőzte a Szolnokot, a BVSC lett a bronzérmes

Vízilabda
2026.05.30. 17:22

Az UVSE lett a bronzérmes a női vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.05.27. 21:27

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában

Vízilabda
2026.05.20. 20:28

Vízilabda: a KSI a fiú ifi, az UVSE a leány serdülőbajnok

Utánpótlássport
2026.05.17. 19:22

A visszavágót is megnyerte az FTC, ezzel egymás után másodszor bejutott a női vízilabda BL négyes döntőjébe

Vízilabda
2026.05.16. 19:14

Vízilabda: hengerelt a címvédő UVSE a fiú gyermekbajnokságban

Utánpótlássport
2026.05.13. 14:57
Ezek is érdekelhetik