Női vízilabda ob I: döntős az UVSE, várja ellenfelét

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.04.27. 19:41
Bejutott a női vízilabda ob I 2015–2016-os szezonjának döntőjébe az Euroliga-ezüstérmes UVSE, amely 9–3-ra győzte le az elődöntő második mérkőzésén a Szentest. A Szentesből csak Bujka Barbara tudott a kapuba találni, az UVSE kilenc góljából hetet az Antal Dóra (3), Tóth Ildikó (2), Kisteleki Hanna (2) trió vállalt.

NŐI VÍZILABDA OB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
HUNGERIT-SZENTES–UVSE 3–9 (1–1,1–3,0–2,1–3)
Szentes, 200
néző. V: Birri, Kun
SZENTES: BOLONYAI – Hevesi, Kádár, Kövér-Kis, BUJKA 3, Pengő, Gémes. Csere: Gundl (kapus), Urvári, Szabó K., Farkas T., Tóth Cs., Duhaj, Mihály. Edző: Tóth László
UVSE: GANGL – ANTAL 3, Keszthelyi 1, CSABAI, Tóth I. 2, Kisteleki H. 2, Szücs G. 1. Csere: Aranyi (kapus), Kuna Sz., Hertzka Orsolya, Kövesdi, Kiss E., Takács V., Mucsy. Edző: Áts Bertalan
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 8/2
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 2/2
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, az UVSE javára
MESTERMÉRLEG
Tóth László:
– Rosszul lőttünk, aminek magam sem értem az okát, ráadásul egy ilyen csapat ellen három lőtt góllal nem lehet keresnivalónk. A mérkőzés első szakaszában jól tartottuk magunkat, de aztán elől „elakadtunk”, vagy Gangl védett remekül, vagy a kapufát találtuk telibe. Készülünk a bronzmérkőzésre, idén ez a realitás. Mindent megteszünk, hogy a bajnokságban is éremmel zárjuk az idényünket.
Áts Bertalan: – Nagyon motiváltak voltak a lányok, mindent úgy valósítottak meg, ahogy azt a mérkőzés előtt kértem tőlük. Az első negyedben jól játszott a Szentes, mi viszont végig tudtunk pörögni ezen a találkozón. Bárki is lesz az ellenfelünk a döntőben, nagyon jó csapat ellen vívjuk a finálét.NŐI VÍZILABDA OB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
HUNGERIT-SZENTES–UVSE 3–9 (1–1,1–3,0–2,1–3)
Szentes, 200
néző. V: Birri, Kun
SZENTES: BOLONYAI – Hevesi, Kádár, Kövér-Kis, BUJKA 3, Pengő, Gémes. Csere: Gundl (kapus), Urvári, Szabó K., Farkas T., Tóth Cs., Duhaj, Mihály. Edző: Tóth László
UVSE: GANGL – ANTAL 3, Keszthelyi 1, CSABAI, Tóth I. 2, Kisteleki H. 2, Szücs G. 1. Csere: Aranyi (kapus), Kuna Sz., Hertzka Orsolya, Kövesdi, Kiss E., Takács V., Mucsy. Edző: Áts Bertalan
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 8/2
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 2/2
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, az UVSE javára
MESTERMÉRLEG
Tóth László:
– Rosszul lőttünk, aminek magam sem értem az okát, ráadásul egy ilyen csapat ellen három lőtt góllal nem lehet keresnivalónk. A mérkőzés első szakaszában jól tartottuk magunkat, de aztán elől „elakadtunk”, vagy Gangl védett remekül, vagy a kapufát találtuk telibe. Készülünk a bronzmérkőzésre, idén ez a realitás. Mindent megteszünk, hogy a bajnokságban is éremmel zárjuk az idényünket.
Áts Bertalan: – Nagyon motiváltak voltak a lányok, mindent úgy valósítottak meg, ahogy azt a mérkőzés előtt kértem tőlük. Az első negyedben jól játszott a Szentes, mi viszont végig tudtunk pörögni ezen a találkozón. Bárki is lesz az ellenfelünk a döntőben, nagyon jó csapat ellen vívjuk a finálét.

Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett

Vízilabda
Tegnap, 12:05

Ötödikként zárt a Ferencváros női vízilabdacsapata az európai rangsorban

Vízilabda
2026.06.25. 12:54

Az Olympiakosszal játszik a serlegért a Ferencváros a női vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.10. 22:33

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!

Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Vízilabda: az UVSE megvédte címét az ifjúsági leánybajnokságban

Utánpótlássport
2026.06.07. 20:54

Férfi vízi ob I: a Kaposvár és az UVSE győzelmével ért véget az alsóházi idény

Vízilabda
2026.06.05. 20:24

Megvédte címét a Fradi a női vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.05.31. 18:17

Leimeter Dóra: Még nem nyújtottuk azt, amire igazán képesek vagyunk

Vízilabda
2026.05.31. 08:50
Ezek is érdekelhetik