Vizes vb: Húszévesen leöregrókáztak, kicsit szemtelenség volt – Késely Ajna

2022.06.22. 21:58
Egyedüli európai csapatként jutott be a magyar női 4x200-as gyorsváltó a világbajnoki döntőbe, és ott az ötödik helyen végzett. Kapás Boglárka szerint ez remek előjel az Eb előtt, ahol akár egy fényes érmet is szerezhetnek. Időközben a mindössze húszéves Késely Ajnát a még fiatalabb társak leöregrókázták.

Vidáman érkeztek meg a magyar női 4x200-as gyorsváltó tagjai az interjúfolyosóra, miután a világbajnoki döntőben az ötödik helyen értek célba. Kapás Boglárka szerint, miután egyedüli európai csapatként voltak ott a legjobb nyolc között, az Európa-bajnokságon érmesebb reményeik is lehetnek. Késely Ajna kikérte magának, hogy a húsz éves úszónál még fiatalabb társak az egyik interjúban leöregrókázták.

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

ÚSZÁS(Duna Aréna)

DÖNTŐK, KÖZÉPDÖNTŐK
Június 22., szerda
Női 200 m pillangó, döntő – világbajnok: Summer McIntosh (Kanada). Kapás Boglárka
a 7. lett.
Női 100 m gyors, középdöntő
Férfi 100 m gyors, döntő – világbajnok: David Popovici (Románia). Németh Nándora. 6. helyen végzett.
Női 50 m hát, döntő – világbajnok: Kylie Masse (Kanada)
Férfi 200 m mell, középdöntő
Férfi 200 m vegyes, döntő – világbajnok: Leon Marchand (Franciaország. Kós Huberta 6. helyet szerezte meg.
Női 200 m mell, középdöntő –Békési Esztera 16. helyen zárt a szereplését.
Férfi 200 m hát, középdöntő –Kovács Benedeka 8.,Telegdy Ádámaz 5. legjobb idővel bejutott a döntőbe
Női 4×200 m gyorsváltó, döntő – világbajnok: Egyesült Államok. Magyarország (Pádár Nikolett, Molnár Dóra, Késely Ajna, Kapás Boglárka)legjobb európaiként az 5. lett.