P. V. 2022.06.22 21:58 Frissítve: 2022.06.23 01:39

Vizes vb: Húszévesen leöregrókáztak, kicsit szemtelenség volt – Késely Ajna

Egyedüli európai csapatként jutott be a magyar női 4x200-as gyorsváltó a világbajnoki döntőbe, és ott az ötödik helyen végzett. Kapás Boglárka szerint ez remek előjel az Eb előtt, ahol akár egy fényes érmet is szerezhetnek. Időközben a mindössze húszéves Késely Ajnát a még fiatalabb társak leöregrókázták.

Vidáman érkeztek meg a magyar női 4x200-as gyorsváltó tagjai az interjúfolyosóra, miután a világbajnoki döntőben az ötödik helyen értek célba. Kapás Boglárka szerint, miután egyedüli európai csapatként voltak ott a legjobb nyolc között, az Európa-bajnokságon érmesebb reményeik is lehetnek. Késely  Ajna kikérte magának, hogy a húsz éves úszónál még fiatalabb társak az egyik interjúban leöregrókázták.

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

ÚSZÁS (Duna Aréna)

DÖNTŐK, KÖZÉPDÖNTŐK
Június 22., szerda
Női 200 m pillangó, döntő – világbajnok: Summer McIntosh (Kanada). Kapás Boglárka
 a 7. lett.
Női 100 m gyors, középdöntő
Férfi 100 m gyors, döntő – világbajnok: David Popovici (Románia). Németh Nándor a. 6. helyen végzett.
Női 50 m hát, döntő – világbajnok: Kylie Masse (Kanada)
Férfi 200 m mell, középdöntő
Férfi 200 m vegyes, döntő – világbajnok: Leon Marchand (Franciaország. Kós Hubert a 6. helyet szerezte meg.
Női 200 m mell, középdöntő – Békési Eszter a 16. helyen zárt a szereplését.
Férfi 200 m hát, középdöntő – Kovács Benedek a 8., Telegdy Ádám az 5. legjobb idővel bejutott a döntőbe
Női 4×200 m gyorsváltó, döntő – világbajnok: Egyesült Államok. Magyarország (Pádár Nikolett, Molnár Dóra, Késely Ajna, Kapás Boglárka) legjobb európaiként az 5. lett.

2022.07.03 22:55:11

Vizes vb 2022 BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A gyengébb nem egyre erősödött. Már nem csak lányos apukák tűntek fel a kispadokon, nem kizárólag tehetségtelen úszók váltottak pótcselekvésként a pólóra, a tribün »háztáji« jellege is megszűnt. Olyannyira, hogy a szombati döntőben – de már kedden, az ausztrálok ellen, a négy közé jutásért – is telt ház, hatezer néző, sőt szurkoló biztatta a csapatot, és senkit nem láttam perecért rohangálni.

2022.07.03 22:15:55

Vizes vb 2022 CSURKA GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Nem feltétlenül ezen múlt, a címvédők jobbak voltak. Csak ha már ilyen közel jártunk, akkor... Azért így is happy end a vége, avagy alighanem az utóbbi évek legboldogabb pólós ezüstérmesei léptek dobogóra.

2022.07.03 19:36:53

Vizes vb 2022 PATAI GERGELY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Trónfosztás a férfiaknál, a spanyol vízilabdacsapat szétlövés után megverte az olasz válogatottat.

2022.07.03 12:26:57

Vizes vb 2022 LAKNER GÁBOR, PATAI GERGELY (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

Férfi vízilabdázóink magabiztos sikerrel zárták a hazai világbajnokságot.