Vívás: hatalmas kadétmezőnyök Budapesten

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2024.10.12. 09:00
null
Ezen a hétvégén Budapesten rendezik a kadétkorú kardozók és párbajtőrözők idénybeli első európai körversenyét.

Ezúttal is hazánkban kezdődik meg a kadétkorú kardozók és párbajtőrözők nemzetközi szereplése az új idényben, a budapesti BOK-csarnokban szombaton és vasárnap európai körversenyt rendeznek a korosztály számára.

Az eseményre több mint hatvan ország megközelítőleg ezerháromszáz fiatalja érkezik, a küzdelmek hatvan páston folynak.

„Nem lesz kis feladat, amire vállalkoztunk, de őszintén remélem, hogy ismét bebizonyítjuk: ha versenyt kell rendezni, akkor Magyarország azt magas színvonalon megoldja – mondta Csampa Zsolt a Magyar Vívó Szövetség elnöke a hazai sportági portálnak. – A párbajtőrverseny helyszíne hagyományosan Budapest, de a kardra ezúttal Gödöllő helyett ugrottunk be átmenetileg, mivel ott most épül az a csarnok, amelyben majd ekkora létszámú versenynek kényelmes otthont tudnak adni az egyébként kiváló helyi rendezők.

Ezek az események nagyon fontosak annak érdekében, hogy Európa ismét a korábbi rangjára kerüljön a világ vívótérképén.”

Ismét remek versenyekre van kilátás a BOK-csarnokban Forrás: Magyar Vívó Szövetség

A viadalon kardban és párbajtőrben is 64 magyar reménység mutathatja meg magát, lesz tehát kinek szurkolni az értékes ranglista pontokat kínáló utánpótlás-eseményen, melyen

a hazai fiatalok hagyományosan kiemelkedően szerepelnek.

„Minden országból szeretnek hozzánk jönni a versenyzők, edzők, mert látják, hogy

Itt aztán tényleg mindenki megmutathatja magát a nemzetközi porondon, és bizonyíthat, hogy a ranglista elején, a válogatottban van a helye” – mondta legutóbb portálunknak a napokban 2028 októberéig hosszabbító szövetségi kapitány, Boczkó Gábor.

(Kiemelt kép forrása: Magyar Vívó Szövetség)

Legfrissebb hírek

Autósport: szintet léptek a hazai utánpótlás legnagyobb reménységei

Utánpótlássport
3 órája

Birkózás: Sillei és Bárány-Almási is döntős a szamokovi U17-es Eb-n

Utánpótlássport
17 órája

Labdarúgás: kikapott az U18-as válogatott Törökországban

Utánpótlássport
18 órája

Vízilabda: hengerelt a címvédő UVSE a fiú gyermekbajnokságban

Utánpótlássport
21 órája

Kosár: beérni látszik a szemléletváltás a győri leányutánpótlásban

Utánpótlássport
Tegnap, 9:03

Birkózás: Szilágyi ezüst-, Juhász bronzérmes az U17-es Eb-n

Utánpótlássport
2026.05.12. 19:33

Kézilabda: Egyiptom felé vették az irányt a juniorok és az ifik

Utánpótlássport
2026.05.12. 14:36

Filmrendező a páston – Hosszú kávé Papp Gábor Zsigmonddal

Képes Sport
2026.05.12. 12:01
Ezek is érdekelhetik