Labdarúgás: három fiatal is gólt szerzett az NB I 29. fordulójában

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
2024.04.22. 18:53
A labdarúgó NB I huszonkilencedik fordulójában 962 percet kaptak a 2003-ban vagy annál később született magyar játékosok. A DVTK-ban debütáló Fekete Vince, a debreceni Baranyai Nirmód és a kecskeméti Helmich Pál is betalált a hétvégén.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság huszonkilencedik fordulójának szemléjével folytatjuk a 2003-ban, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

A forduló első mérkőzésén a Paks a Puskás Akadémia otthonába látogatott, és pont nélkül, 5–0-s vereséggel távozott. A felcsúti kaput a 19 éves Pécsi Ármin védte, csereként pedig beállt a 18 esztendős Markgráf Ákos az utolsó 7 percre. A tolnai csapatban ezúttal nem játszott fiatal.

A Ferencváros bebiztosította a bajnoki címét azzal, hogy hazai pályán pontot szerzett a Kisvárda ellen.

A 0–0 leginkább a 21 éves kisvárdai kapus, Kovács Marcell kiemelkedő teljesítményének volt köszönhető.

kiemelkedő teljesítményének volt köszönhető.

A vendégeknél 90 percet szerepelt a 19 éves Raul-Martín Stefan, valamint egy félidőt játszott a 17 esztendős Osztrovka Maxim. Az FTC-ben nem kapott lehetőséget utánpótláskorú labdarúgó.

A Diósgyőr–Debrecen találkozó ismét gólgazdag volt: 5–3-ra nyertek a miskolciak, akiknél a 21 éves Bényei Ágoston kezdett, és 66 percet töltött a pályán, míg

a csereként debütált, 18 éves Fekete Vince 14 percet játszott, és gólt lőtt.

14 percet játszott, és gólt lőtt.

A DVSC-ben a 20 éves Baranyai Nimród ismét végig játszott, sőt gólt is szerzett. Továbbá a 20 éves Vajda Botondot a 70. percben cserélték le, a 19 esztendős Batai Tamás 1 percre állt be.

Az első vasárnap meccsen a Kecskemét 2–1-re megverte a Mezkövesdet, amely ezzel biztosan kiesett az NB I-ből.

A KTE-ben a 19 éves Helmich Pál 60 percet kapott, és gólt szerzett,

60 percet kapott, és gólt szerzett,

míg a vendégeknél a 21 éves Kócs-Washburn Erik szerepelt 73 percig.

A Fehérvár 1–1-es döntetlent játszott a Zalaegerszeggel, amivel beérte pontszámban a második helyen a Paksot. A hazai csapatban csak a mérkőzés legvégén állt be a 19 éves Berki Mátyás és a vele egyidős Pető Milán, míg a ZTE-ben 59 percet játszott a 21 esztendős Vogyicska Balázs, valamint 9-et a 20 éves Németh Dániel.

A forduló záró összecsapását az Újpest és az MTK Budapest vívta. A lilák a kezdőbe nevezték a 20 éves Geiger Bálintot, aki 68 percet volt a pályán, míg a szintén 20 éves Varga Balázs 23-at. A kék-fehéreknél a 20 éves Horváth Artúr 64, a 20 éves Kovács Mátyás 26, míg a 19 éves Kovács Patrik 13 percet játszott. A meccs 2–1-es vendéggyőzelemmel ért véget.

A 2003-AS VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2023/24-ES ÉVADÁNAK 29. FORDULÓJÁBAN: 962

Batai Tamás: 1

(Kiemelt képünkön: A DVTK góllal debütáló 18 éves játékosát, Fekete Vincét ünnpelik a társai Forrás: dvtk.eu)