
Egy lépéssel közelebb az olimpiai kvótához a váltó (Fotó: Tumbász Hédi)
A 4x200 méteres férfi gyorsváltó szerdán országos csúcsot ért el az úszók országos bajnokságán a Duna Arénában, míg Kós Hubert 200 vegyesen junior Európa-csúccsal nyerte az előfutamát – közölte az MTI.
A Zombori Gábor, Németh Nándor, Holló Balázs, Milák Kristóf összeállítású négyes versenyen kívül 7:07.67 perces idővel teljesítette a távot, amivel a 2009. július 31. óta fennállt, 7:08.24 perces rekordot adta át a múltnak.
A váltó ezzel „fél lábbal” ott érezheti magát a tokiói olimpián, ugyanis az első helyen áll a rangsorban azon a staféták között, amelyek még nem szereztek kvótát.
Nagyot „robbantott” Kós Hubert, az UTE tehetsége, aki vasárnap ünnepli 18. születésnapját: 200 méter vegyesen – ahol a decemberi országos bajnokságon már olimpiai A-szintet úszott – 1:57.58 perces junior Európa-csúccsal volt a leggyorsabb az előfutamban. A döntőket a tokiói időbeosztáshoz igazodva csütörtök reggel rendezik.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Kós Hubert országos csúcsot úszott 100 méter vegyesen
Úszás
2025.10.10. 19:22

A sztárok parádéja világcsúcsokat is hozhat
Úszás
2025.10.09. 17:32
Ezek is érdekelhetik