Rp. úszó Eb: Milák Kristóf ezüstérmes 200 pillangón

K. E./K. B.K. E./K. B.
2021.11.05. 18:00
Milák Kristóf a második helyen zárt 200 pillangón (Fotó: AFP)
Milák Kristóf a fő számában, 200 pillangón ezüstérmet nyert, Kós Hubert junior Európa-csúccsal a 4. helyen zárt 200 vegyesen, míg Fábián Bettina hetedik lett 1500 gyorson a Kazanyban zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján. A 100 pillangón és 50 gyorson aranyérmes Szabó Szebasztián az 50 pillangó középdöntőjében is remekelt: Európa-bajnoki rekorddal, a legjobb idővel jutott fináléba.

Az olimpiai bajnok Milák Kristóf az elejétől a végéig a második helyen haladt a fináléban, és nem tudott úgy hajrázni, hogy megelőzze az olasz Alberto Razzettit. A győztes 1:50.24 perccel csapott a célba, Milák ideje 1:51.11 perc lett.

„Nem nagyon beszélhetünk versenyről, mert az első százon begörcsölt a lábam... A jelenlegi állapotomban, s abban a hangulatban, amelyben most vagyok, ez volt a legtöbb. Ezüstérmet szereztem, nem olyan rossz ez, szerintem nincs miért aggódnom. Meg kell tanulnom rövid pályán úszni, hogy ugyanolyan ösztönösen ússzam a kétszáz pillangót, mint az ötvenes medencében” – mondta Milák Kristóf.

Kós Hubert remekül kezdett, 50 és 100 méter után egyaránt az első helyen állt, míg 150-nél a második helyre csúszott vissza. Az utolsó ötvenen viszont a két olasz, Thomas Ceccon és – a Milákot alig több mint egy órával később legyőző – Razzetti is megelőzte, s mindössze tizenkét századmásodperccel maradt le a dobogóról (junior Európa-csúccsal, 1:52.87 perc alatt teljesítette a távot).

„Az ember nem nagyon szokott elégedetlenül kijönni a medencéből egy junior Európa-rekord után, velem most mégis megtörtént ez – kezdte a 18 esztendős Kós. – Azt hittem, ha bemegyek 1:54 alá, azzal meglehet az érem, jobbat jöttem ennél egy másodperccel, és még ez sem volt elég a dobogóhoz. Amikor felnéztem az eredményjelzőre, nem hittem el, amit látok... Azt nem gondoltam, hogy ilyen jó időre leszek képes, úgyhogy inkább erre fókuszálok innentől, mert azért ebből a döntőből jóval több pozitívumot viszek magammal, mint negatívumot. Ha nem azt nézzük, hogy azért mindenki az éremre hajt, akkor akár azt is mondhatnám, hogy ez egy elképesztő úszás volt, jó mutató a felkészülésem kapcsán és a jövőre nézve is. És ha úgy nézem, lépkedek előre, hiszen a májusi nagymedencés Eb-n az ötödik voltam, itt, Kazanyban már a negyedik... A decemberi rövid pályás világbajnokságon ezt az időt kell tovább javítanom.”

Fábián Bettina 10 másodpercet javított az egyéni csúcsán az 1500 gyors döntőjében: 16:13.72 perccel a hetedik helyen ért célba. A szám aranyérmese az orosz Anasztaszja Kirpicsnyikova lett (15:18.30).

A 100 pillangón és 50 gyorson Kazanyban Európa-bajnok Szabó Szebasztián az 50 pillangó középdöntőjében is remekelt: Európa-bajnoki rekorddal, 22.00 másodperccel a legjobb időt abszolválta.

Ugrai Panna a 200 vegyes középdöntőjének első futamában egyéni csúcsot ért el (2:09.58 perc), és a harmadik helyen zárt. A szombat esti finálénak a hatodik legjobb idővel vághat neki.