Úszás: Hosszú két arannyal kezdett Luxembourgban

K. R.K. R.
2017.01.28. 11:21
A Luxembourgban zajló világkupaversenyen pénteken öt számban indult el háromszoros olimpiai bajnok úszónk, Hosszú Katinka. Kettőben, 400 vegyesen (4:35.46) és 800 gyorson (8:40.74) nem talált legyőzőre.

Ötven méter háton a 6. helyen végzett (29.58 mp), 50 m pillangón a 9. (27.92), míg 200 m pillangón a 3. (2:14.06) lett.

A 27 esztendős klasszis 50 pillangón elveszítette a 26.62-vel felállított versenyrekordját, az olimpiai bajnok svéd Sarah Sjöström ugyanis 25.35-tel ért célba, így aztán a világcsúcs és az Európa-rekord mellett most már a luxembourgi pálya csúcsát is ő tartja.

A világkupaversenyen egyébként több magyar úszó is rajthoz állt, Jakabos Zsuzsanna 50 pillangón egyetlen századdal maradt le csupán Hosszútól, míg Cseh László 50 pillangón 8., 200 pillangón 2., 400 vegyesen 3. helyen ért célba.