Úszás: Hosszú Katinkára is szavazhatnak a világ újságírói

MTI MTIMTI MTI
2016.12.13. 13:25
Hosszú Katinka is felkerült arra a listára, amelyről az Év legjobb női sportolóját választhatják ki a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) tagjai.

Az AIPS honlapjának beszámolója szerint a nőknél 18 jelöltre lehet szavazni, a voksolás december 28-án éjfélkor zárul. Az olimpiai éremhalmozók közül természetesen ott van a listán a két amerikai, a tornászok között négyszeres riói győztes Simone Biles, illetve a gyorsúszófenomén, a szintén négy aranyat nyerő Katie Ledecky.

Hosszú Katinka, aki a vasárnap befejeződött windsori rövid pályás világbajnokságon hét arannyal zárt, tavaly az ötödik helyen végzett.