Úszás: Cseh László megkapja Eger díszpolgári címét

MTI MTIMTI MTI
2016.08.25. 17:22
Díszpolgári címet adományoz az egri önkormányzat Cseh László világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes úszónak; a legrangosabb városi kitüntetés adományozásáról a közgyűlés csütörtöki ülésén döntött.

Habis László polgármester (Fidesz-KDNP) előterjesztésében felidézte: Cseh László 2015 januárjában igazolt az Egri Úszó Klub Sportegyesülethez. Közel hetven nemzetközi érem birtokosa, hétszer érdemelte ki az év úszója címet, sokszoros magyar bajnok és sokszoros magyar csúcstartó.

A 2015-ben megrendezett kazanyi világbajnokságon az egri klub színeiben szerzett világbajnoki arany-, ezüst-, és bronzérmet. A korábbi olimpiákon is kitûnően szerepelt: Athénben bronzot, Pekingben három ezüstöt, Londonban egy bronzérmet szerzett, míg a riói ötkarikás játékokon a 100 méteres pillangóúszásban ezüstérmes lett.

A városháza tájékoztatása szerint Cseh László az egri díszpolgári aranygyűrűt a későbbiekben, ünnepélyes keretek között veszi majd át.

 

Legfrissebb hírek

„Ki kell mondanom: hamarabb kellett volna edzőt váltanom” – Cseh László a Nemzeti Sportrádióban

Úszás
2026.06.05. 11:07

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában

Vízilabda
2026.05.20. 20:28

Cseh László bekerült a Nemzetközi Úszó Hírességek Csarnokába

Úszás
2026.05.17. 19:26

NB III: az Eger, az Érd és a Vasas II is győzött

Labdarúgó NB II
2026.05.02. 19:37

Az Eger szétlövéssel győzte le a Vasast a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.04.29. 19:58

Magyar Kupa: nyilvánosságra hozták a döntő pontos időpontját

Labdarúgó NB I
2026.04.27. 14:35

Harmadik mérkőzés dönt a Dunaújváros és az Eger között a női vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.03.25. 22:11

Kiütés! Az FTC 28 gólos győzelmet aratott az Eger ellen a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.03.06. 21:07
Ezek is érdekelhetik