Torna: a vb-n már szeretne ott lenni Bácskay Csenge

Vágólapra másolva!
2025.04.03. 09:25
Bácskay Csenge
A kedden súlyos könyöksérülést szenvedett Bácskay Csenge az októberi torna-világbajnokságon szeretne visszatérni.

A Georgia Egyetemen sportoló és tanuló, Európa-bajnoki bronzérmes Bácskaynak a keddi edzésen elszakadt az egyik belső keresztszalagja a könyökében, ezért az amerikai egyetemi területi versenyen és a május végi lipcsei Európa-bajnokságon sem indul.

„Eléggé fáj most, körülbelül két hét múlva lesz a műtétem, utána kezdődik a rehabilitáció és a gyógytorna. Biztos vagyok benne, hogy az októberi világbajnokságon már ott leszek, addig viszont nem tervezek versenyezni. Hosszú távra tekintek, és nincs értelme úgy indulni, hogy nem vagyok százszázalékos állapotban” – fogalmazott a párizsi olimpikon Bácskay a magyar szövetségnek. Draskóczy Imre szövetségi kapitány elmondta, hogy a versenyzővel heti rendszerességgel tartja a kapcsolatot. 

„Nagyon meglepődtem, amikor hajnali fél kettőkor csörgött a telefonom, és Csenge sírva mesélte el, mi történt. Az MR-vizsgálat igazolta a szalagsérülést, így az orvosok a műtét mellett döntöttek. A rehabilitáció egy részét itthon végzi majd, és az olimpiai kvalifikációra már együtt készülünk” – mondta a szakvezető.

A kapitány hozzátette, hogy Bácskay kiesése jelentősen befolyásolja az Európa-bajnokságra utazó csapat összetételét. A hétvégi Matolay Elek Emlékverseny eredményei alapján alakítja ki a nyolcfős szűkített keretet, amelyből végül öt versenyző képviseli majd Magyarországot a május 26. és 31. között Lipcsében megrendezendő Európa-bajnokságon.

 

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer négy aranyat szerzett a torna országos bajnokságon

Torna
2025.04.27. 17:21

Torna: Mayer Gréta és Mészáros Krisztofer a magyar bajnok

Torna
2025.04.26. 20:10

Torna: Ludányi Levente nem maradt adós az érmekkel a Gymnasiadén

Utánpótlássport
2025.04.25. 09:07

Az Eb-keretek összeállítását is befolyásolja a hétvégi torna ob

Torna
2025.04.24. 17:20

Véget ért Eduardo Camavinga idénye, a klubvilágbajnokságot is kihagyja

Spanyol labdarúgás
2025.04.24. 12:46

Los Angeles 2028: Biles még nem tudja, versenyezni fog-e a hazai olimpián

Torna
2025.04.22. 12:48

Ötödik hely a legjobb magyar eredmény az akrobatikus torna Eb-n

Torna
2025.04.21. 17:39

DAC: Csinger Márk 139 nap után tért vissza

Légiósok
2025.04.19. 08:37
Ezek is érdekelhetik