nemzetisport.hu 2021.07.18 00:00 Frissítve: 2021.08.08 14:36

Tokió 2020 – RÖPLABDA

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – RÖPLABDA.

 

ALAPINFORMÁCIÓK
RÖPLABDA
Összlétszám: 288 játékos
Versenyszámok: férfi és női csapatverseny
Indítható versenyzők száma: 12 férfi és 12 női válogatott, csapatonként maximum 12 játékos
Lebonyolítási rend: mindkét nemnél a két hatos csoportból egyaránt az első négy jut a negyeddöntőbe, ahol egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.
Helyszín: Ariake Aréna – 15 000 férőhely
A FÉRFI TORNA RÉSZTVEVŐI
A-csoport: Japán (rendező), Brazília, USA, Olaszország, Lengyeország, Oroszország, Argentína, Irán, Tunézia, Franciaország, Venezuela, Kanada
A NŐI TORNA RÉSZTVEVŐI
Japán (rendező), Kína, Szerbia, USA, Olaszország, Brazília, Oroszország, Dominikai Köztársaság,  Kenya, Argentína, Dél-Korea, Törökország
 
STRANDRÖPLABDA
Összlétszám: 96 fő, 24 páros nemenként
Versenyszámok: férfi és női verseny 
Indítható versenyzők egy országból: 2 duó 
Lebonyolítási rend: a 24 kettős hat négyes csoportban küzd, melyekből az első kettő, illetve a két legjobb harmadik jut tovább automatikusan. A legjobb 16 közötti maradék két helyért a további négy harmadik helyezett „pótselejtezőt” játszik, majd kezdődik az egyenes kieséses szakasz. 
Helyszín: Siokaze Park – 12 000 férőhely

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

AZ OLIMPIA RÖPLABDA-VERSENYÉNEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI
FÉRFIAK

JÚLIUS 24., SZOMBAT

A-CSOPORT
Olaszország–Kanada 3:2
Japán–Venezula 3:0
Lengyelország–Irán 2:3

B-CSOPORT
Brazília–Tunézia 3:0
Orosz csapat–Argentína 3:1
Egyesült Államok–Francaország 3:0

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
A-CSOPORT
Irán–Venezuela 3:0
Lengyelország–Olaszország 3:0

Japán–Kanada 3:1
B-CSOPORT
Egyesült Államok–Oroszország 1:3
Franciaország–Tunézia 3:0
Brazília–Argentína 3:2

JÚLIUS 28., SZERDA
A-CSOPORT
Kanada–Irán 3:0
Lengyelország–Venezuela 3:1
Olaszország–Japán 3:1
B-CSOPORT
Egyesült Államok–Tunézia 3:1
Argentína–Franciaország 3:2
Brazília–Orosz csapat 0:3

JÚLIUS 30. PÉNTEK
A-CSOPORT
Kanada–Venezuela 3:0
Japán–Lengyelország 0:3
Olaszország–Irán 3:1
B-CSOPORT
Brazília–Egyesült Államok 3:1
Argentína–Tunézia 3:2
Orosz csapat–Franciaország 1:3

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
A-CSOPORT
Lengyelország–Kanada 3:0
Olaszország–Venezuela 3:0
Japán–Irán 3–2
B-CSOPORT
Brazília–Franciaország 3:2
Orosz csapatTunézia 3:0
Argentína–Egyesült Államok 3:0

AUGUSZTUS 3.
NEGYEDDÖNTŐ

Kanada–Orosz csapat 0:3
Japán–Brazília 0:3
Olaszország–Argentína 2:3
Lengyelország–Franciaország 2:3

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK
ELŐDÖNTŐ
Orosz csapat–Brazília 3:1
Franciaország–Argentína 3:0

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
BRONZMECCS
Argentína–Brazília 3:2
DÖNTŐ
Franciaország–Orosz csapat 3:2

NŐK
JÚLIUS 25., VASÁRNAP
A-CSOPORT
Szerbia–Dominika 3:0
Japán–Kenya 3:0
Brazília–Dél-Korea 3:0
B-CSOPORT
Orosz csapat–Olaszország 0:3
Egyesült Államok–Argentína 3:0
Kína–Törökország 0:3

JÚLIUS 27., KEDD
A-CSOPORT
Japán–Szerbia 0:3
Brazília–Dominika 3:2
Dél-Korea–Kenya 3:0
B-CSOPORT
Orosz csapat–Argentína 3:0
Kína–Egyesült Államok 0:3
Olaszország–Törökország 3:1

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK
A-CSOPORT
Dél-Korea–Dominika 3:2
Japán–Brazília 3:0
Szerbia–Kenya 0:3

B-CSOPORT
Olaszország–Argentína 3:0
Kína–Orosz csapat 2:3
Egyesült Államok–Törökország 3:2

JÚLIUS 31., SZOMBAT
A-CSOPORT
Kenya–Dominika 0:3
Szerbia–Brazília 1:3
Japán–Dél-Korea 2:3
B-CSOPORT
Egyesült Államok–Orosz csapat 0:3
Argentína–Törökország 0:3
Kína–Olaszország 3:0

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
A-CSOPORT
Szerbia–Dél-Korea 3:0
Japán–Dominika 1:3
BrazíliaKenya 3:0
B-CSOPORT
Egyesült Államok–Olaszország 3:2
Orosz csapat–Törökország 2:3
Kína–Argentína 3:0 

AUGUSZTUS 4., SZERDA
negyeddöntő

Dél-Korea–Törökország 3:2
Egyesült Államok–Dominikai Köztársaság 3:0
Szerbia–Olaszország 3:0
Brazília–Orosz csapat 3:1

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
ELŐDÖNTŐ
Egyesült Államok–Szerbia 3:0
Brazília–Dél-Korea 3:0

AUGUSZTUS 8., VASÁRNAP
DÖNTŐ
Egyesült Államok–Brazília 3:0 (21, 20, 14)
BRONZMECCS
Szerbia–Dél-Korea 3:0 (18, 15, 15)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

AZ OLIMPIA STRANDRÖPLABDA-VERSENYÉNEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

JÚLIUS 24., SZOMBAT
02.00, 08.00, 13.00:
férfi, női csoportmeccsek

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
02.00, 08.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
02.00, 08.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek

JÚLIUS 27., KEDD
02.00, 08.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek

JÚLIUS 28., SZERDA
02.00, 08.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek 

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK
02.00, 08.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek 

JÚLIUS 30., PÉNTEK
02.00, 08.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek 

JÚLIUS 31., SZOMBAT
02.00, 08.00: férfi, női csoportmeccsek 
08.00, 13.00: férfi, női „pótselejtező” a rosszabb csoportharmadikoknak

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
02.00, 06.00, 10.00, 14.00: férfi, női nyolcaddöntők

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
02.00, 06.00, 10.00, 14.00: férfi, női nyolcaddöntők

AUGUSZTUS 3., KEDD
02.00, 14.00: női negyeddöntők

AUGUSZTUS 4., SZERDA
02.00, 14.00: férfi, negyeddöntők 

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK
02.00, 14.00: férfi, női elődöntők

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
03.00: női bronzmeccs, döntő
Olimpiai bajnok: April Ross, Alix Klineman (Egyesült Államok), 2. Mariafe Artacho del Solar, Taliqua Clancy (Ausztrália), 3. Anouk Vergé-Dépré, Joana Heidrich (Svájc)

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
03.00: férfi bronzmeccs, döntő

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

EGY PERCBEN A RÖPLABDÁRÓL

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.