nemzetisport.hu 2021.07.18 00:00 Frissítve: 2021.08.06 10:25

Tokió 2020 – BIRKÓZÁS

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – BIRKÓZÁS.

 

ALAPINFORMÁCIÓK
Összlétszám: 288 fő – 96 női és 192 férfi versenyző
Versenyszámok: a női versenyben, illetve a férfi szabad- és kötöttfogásban egyformán hat súlycsoport; szabadfogás: 57, 65, 74, 86, 97 és 125 kg; kötöttfogás:60, 67, 77, 87, 97 és 130 kg; nők: 50, 53, 57, 62, 68 és 76 kg
Indítható versenyzők egy országból: minden súlycsoportban és minden fogásnemben egy
Lebonyolítási rend: egy súlycsoport versenyét két nap alatt bonyolítják le: első nap az elődöntőkig jutnak a felek, másnap a vigaszág, annak győzteseinek következnek a bronzmeccsek, végül a döntő. A két vigaszági győztes a két elődöntő vesztesével csap össze a két harmadik helyért.

Helyszín: Makuhari Messe, 6000 férőhely

A TOKIÓI OLIMPIA BIRKÓZÓVERSENYÉNEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
04.00:
női 76 kg, férfi kötöttfogás 60 kg és 130 kg – nyolcaddöntők, negyeddöntők
11.15: női 76 kg, férfi kötöttfogás 60 kg és 130 kg – elődöntők

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
04.00:
női 76 kg, férfi kötöttfogás 60 kg és 130 kg – vigaszág,
női 68 kg, Férfi kötöttfogás 77 kg és 97 kg – nyolcaddöntők, negyeddöntők

Lőrincz Tamás döntős, Szőke a vigaszágon bronzéremért küzdhet.

női 76 kg
Aranyérmes: Aline Rotter Focken (Németország), 2. Adeline Maria Gray (Egyesült Államok), 3. Yasemin Adar (Törökország) és Csou Csien (Kína)
férfi kötöttfogás 60 kg
Aranyérmes:
Luis Alberto Orta Sánchez (Kuba), 2. Fumita Kenicsiro (Japán), 3. Walihan Sailike (Kína) és Szergej Jemelin (Orosz csapat)
férfi kötöttfogás 130 kg
Aranyérmes:
Mijaín López Núnez (Kuba), 2. Jakobi Kadzsaja (Grúzia), 3. Riza Kayaalp (Törökország) és Szergej Szemjonov (Orosz csapat)

női 68 kg, férfi kötöttfogás 77 kg és 97 kg – elődöntők

AUGUSZTUS 3., KEDD
04.00: 
női 68 kg, férfi kötöttfogás 77 kg és 97 kg – vigaszág
női 62 kg, férfi kötöttfogás 67 kg és 87 kg – nyolcaddöntők, negyeddöntők
11.15:
női 68 kg, férfi kötöttfogás 77 kg és 97 kg – bronzmérkőzés, döntő
női 62 kg, férfi kötöttfogás 67 kg és 87 kg – elődöntők

női 68 kg
Aranyérmes:
Tamyrah Mensah Stock (Egyesült Államok), 2. Blessing Oborududu (Nigéria), 3. Meerim Zsumanazarova (Kirgizisztán) és Alla Cserkaszova (Ukrajna)
férfi kötöttfogás 77 kilogram
Aranyérmes:
LŐRINCZ TAMÁS (Magyarország), 2. Akzsol Mahmudov (kirgiz), 3. Jabiku Sohej (japán) és Rafiq Huseynov
férfi kötöttfogás 97 kilogram
Aranyérmes:
Musza Jevlojev (Orosz csapat), 2. Artur Alekszanjan (Örményország), 3. Mohammadhadi Szaravi (Irán) és Tadeusz Michalik (Lengyelország), ..5. Szőke Alex (Magyarország)

AUGUSZTUS 4., SZERDA
04.00: 
női 62 kg, férfi kötöttfogás 67 kg és 87 kg – vigaszág
női 57 kg, férfi szabadfogás 57 kg és 86 kg – nyolcaddöntők, negyeddöntők
11.15:
női 57 kg, férfi szabadfogás 57 kg és 86 kg – elődöntők
női 62 kg
Olimpiai bajnok: Kavai Jukako (Japán), 2. Aisuluu Tinibekova (Kirgizisztán), 3. Irina Koljadenko (Ukrajna) és Tajbe Musztafa Juszein (Bulgária)
férfi kötöttfogás 67 kg
Olimpiai bajnok: Mohammadreza Geraej (Irán), 2. Parviz Naszibov (Ukrajna), 3. Frank Stäbler (Németország) és Mohamed Elszajed (Egyiptom)
férfi kötöttfogás 87 kg
Olimpiai bajnok: Zsan Belenjuk (Ukrajna), 2. LŐRINCZ VIKTOR (MAGYARORSZÁG), 3. Zurabi Datunashvili (Szerbia) és Denis Maksymilian Kudla (Németország)

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK
04.00: 
női 57 kg, férfi szabadfogás 57 kg és 86 kg – vigaszág
női 53 kg, férfi szabadfogás 74 kg és 125 kg – nyolcaddöntők, negyeddöntők
11.15:
női 57 kg, férfi szabadfogás 57 kg és 86 kg – bronzmérkőzés, döntő
női 53 kg, férfi szabadfogás 74 kg és 125 kg – elődöntők
női szabadfogás 57 kg
Olimpiai bajnok:
Kavaj Riszako (Japán), 2. Irina Kuracskina (Fehéroroszország), 3. Helen Louise Maroulis (Egyesült Államok) és Evelina Georgijeva Nikolova (Bulgária)
férfi szabadfogás 57 kg
Olimpiai bajnok:
Zuvur Ugujev (Orosz csapat), 2. Kumar Ravi (India), 3. Nuriszlam Szanajev (Kazahsztán) és Thomas Patrick Gilman (Egyesült Államok)
férfi szabadfogás 86 kg
Olimpiai bajnok:
David Morris Taylor III (Egyesült Államok), 2. Hasszan Jazdanicsarati (Irán), 3. Artur Najfonov (Orosz csapat) és Myles Nazem Amine (San Marino)

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
04.00: 
női 53 kg, férfi szabadfogás 74 kg és 125 kg – vigaszág
női 50 kg, férfi szabadfogás 65 kg és 97 kg – nyolcaddöntők, negyeddöntők
11.15:
női 53 kg, férfi szabadfogás 74 kg és 125 kg – bronzmérkőzés, döntő
női 50 kg, férfi szabadfogás 65 kg és 97 kg – elődöntők

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
11.15:
  női 50 kg, férfi szabadfogás 65 kg és 97 kg – vigaszág, bronzmérkőzés, döntő

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

A MAGYAR INDULÓK

SASTIN MARIANNA
Születési idő, hely:
1983. július 10., Mosonmagyaróvár
Klubja: Vasas SC
Súlycsoportja: 62 kg
Olimpiai eredményei: 11. (63 kg, 2012), 15. (63 kg, 2008), 17. (63 kg, 2016)
Legjobb eredményei: világbajnok (59 kg, 2013), vb-2. (59 kg, 2005; 63 kg, 2011), vb-3. (63 kg, 2010), Eb-2 (59 kg, 2007; 62 kg, 2021), Eb-3. (59 kg, 2006; 63 kg, 2008, 2010, 2016), Európa Játékok-1. (60 kg: 2015), vb-5. (62 kg, 2019)

KORPÁSI BÁLINT
Születési idő, hely:
1987. március 30., Esztergom
Klubja: BVSC
Súlycsoportja: 67 kg
Fogásnem: kötöttfogás
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: világbajnok (71 kg, 2016), Európa-bajnok (71 kg, 2017), vb-2. (72 kg, 2018), vb-3. (71 kg, 2017; 72 kg, 2019), Eb-3. (71 kg, 2016; 72 kg, 2018), Európa-játékok 2. (71 kg, 2015)

LŐRINCZ TAMÁS
Születési idő, hely:
1986. december 20., Cegléd
Klubja: BHSE
Súlycsoportja: 77 kg
Fogásnem: kötöttfogás
Olimpiai eredménye: 2. (66 kg, 2012), 8. (66 kg, 2008), 16. (66 kg, 2016)
Legjobb eredményei: világbajnok (77 kg, 2019), Európa-bajnok (66 kg, 2006, 2013; 71 kg, 2014; 77 kg, 2021), vb-2. (75 kg, 2017; 77 kg, 2018), vb-3. (66 kg, 2014), Eb-2. (66 kg, 2011), Eb-3. (66 kg, 2010, 75 kg, 2017; 77 kg, 2018), vb-5. (66 kg, 2007, 2009, 2010), Európa-játékok 3. (77 kg, 2019)

LŐRINCZ VIKTOR
Születési idő, hely:
1990. április 28., Cegléd
Klubja: BHSE
Súlycsoportja: 87 kg
Fogásnem: kötöttfogás
Olimpiai eredménye: 5. (85 kg, 2016)
Legjobb eredményei: Európa-bajnok (85 kg, 2017), vb-2. (87 kg, 2019), vb-3. (84 kg, 2013; 85 kg, 2014), Eb-2. (87 kg, 2020), Eb-3. (84 kg, 2012), vb-5. (85 kg, 2015), Európa-játékok 3. (87 kg, 2019)

SZŐKE ALEX
Születési idő, hely:
2000. március 3., Budapest
Klubja: ESMTK
Súlycsoportja: 97 kg
Fogásnem: kötöttfogás
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: junior Európa-bajnok (97 kg, 2019), kadet világbajnok (85 kg, 2016), kadet Európa-bajnok (85 kg, 2017)

MUSZUKAJEV IZMAIL
Születési idő és hely:
1993. január 28., Haszanyja
Klubja: FTC
Súlycsoportja: 65 kg
Fogásnem: szabadfogás
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: vb-3. (65 kg, 2019), Eb-5. (65 kg, 2020), U23-as Európa-bajnok (57 kg, 2015 - orosz színekben), junior vb-2. (55 kg, 2013 - orosz)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

EGY PERCBEN A BIRKÓZÁSRÓL

 

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.