Paralimpia 2020: ezüstérmet szerzett Novák Károly Eduárd

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2021.08.27. 10:35
Novák Károly Eduárd (Fotó: Guvernul Romaniei/Facebook)
Ezüstérmet nyert a tokiói paralimpián Novák Károly Eduárd, Románia ifjúsági- és sportminisztere: a csíkszeredai kerékpáros a 4000 méteres üldözőversenyben végzett a második helyen.  Ez Novák kedvenc versenyszáma, 2012-ben, Londonban szintén az üldözőversenyben lett aranyérmes és Románia mindmáig egyetlen paralimpiai bajnoka.

A 45 évesen ötödik paralimpiáján szereplő Novák Károly Eduárdnak ez a negyedik érme, Pekingben és Londonban az országúti időfutamban is ezüstérmes lett. Ugyanakkor azzal is történelmet írt, hogy ő az első sportminiszter, aki paralimpián versenyez, sőt érmet is nyer. Tokióban összesen négy számban nevezett, pályakerékpározásban az 1 kilométeres időfutamban a 11. helyen végzett, míg országúton a mezőnyversenyben és az egyéni időfutamban is rajthoz áll.