Tokió 2020: eltűnt egy ugandai súlyemelő Japánban

MTI MTIMTI MTI
2021.07.16. 13:30
null
Julius Ssekitoleko a 2018-as Nemzetközösségi Játékokon (Fotó: Getty Images)
Eltűnt az ugandai olimpiai csapat egyik tagja, a súlyemelőt jelenleg is keresik – jelentették pénteken a hírügynökségek Tokióból.

 

Az afrikai ország küldöttsége jelenleg nem a fővárosban, hanem Izumisano városában tartózkodik, ahol – mivel Japánba érkezésekor, csaknem négy hete két pozitív koronavírustesztet is adott – elkülönítették a csapatot. Az ugandaiakat azóta is naponta vetik alá Covid-vizsgálatnak, ám a pénteki tesztelésen nem jelent meg a kilencfős sportolói delegáció húszéves férfi tagja, a súlyemelő Julius Ssekitoleko.

Szállodai szobájában hűlt helyét találták, ekkor értesítették a japán rendőrséget az eltűnéséről.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.26. 13:52

Súlyemelő Eb: Boros Viktória nyolcadikként zárt a legnehezebbek B-csoportjában

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:09

Súlyemelő Eb: Fekécs Szilárd szakításcsúcs után 13. lett összetettben

Egyéb egyéni
2026.04.24. 19:20

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18

Súlyemelő Eb: Árva Cintia lökésben negyedik, összetettben nyolcadik lett

Egyéb egyéni
2026.04.19. 17:26

Elhunyt Ambrus László, a magyar súlyemelés kiemelkedő alakja

Egyéb egyéni
2026.04.08. 10:35
Ezek is érdekelhetik