Tokió 2020: egy szerb evezősnek pozitív lett a koronavírustesztje

M. D.M. D.
2021.07.05. 14:02
Egy szerb evezősnek is pozitív lett a koronavírustesztje, amikor megérkezett Tokióba, az olimpiára – írta az insidethegames.biz.

A Szerb Olimpiai Bizottság közlése szerint Milos Vaszicsról van szó, aki jelenleg semmilyen tünetet nem mutat. A sportolót – a szervezők és a japán kormány szabályai szerint – hét napra karanténba helyezték, ennek lejárta után két negatív teszteredményre lesz szüksége a „szabaduláshoz”.

A szerbek közlése szerint az evezős küldöttség minden tagja két negatív tesztet adott közvetlenül az indulás előtt. A csapat az athéni edzőtáborból repült Japánba. Az együttes többi tagját szintén elkülönítették egy repülőtérhez közeli helyen, és ha a további tesztek nem igazolják náluk a vírus jelenlétét, továbbutazhatnak Tojamába.

A szerb evezős a harmadik a tokiói játékokra érkezettek közül, akinek pozitív lett a koronavírustesztje. Korábban két ugandai sportolónál mutatták ki a betegséget.

A tokiói olimpia július 23-án kezdődik.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
5 órája

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
2026.06.22. 09:48

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után

Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról

Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb

Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Los Angeles 2028: mindkét evezős számban indulna Pétervári-Molnár Bendegúz

Egyéb egyéni
2026.04.21. 12:30

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45

Héder Barna kiüresítette a cégét, a végrehajtó sem tudja utolérni

Párizs 2024
2026.03.12. 15:32
Ezek is érdekelhetik