US Open: Serena Williams jól kezdett, óriási volt az öröm

K. Zs.K. Zs.
2022.08.30. 07:26
Serena Williams megnyert pontot ünnepel a hétfői mérkőzésen (Fotó: AFP)
Serena Williams két játszmában (6:3, 6:3) legyőzte a montenegrói Danka Kovinicsot az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) hétfői játéknapján, így a hazai közönség legnagyobb örömére ott lesz a második fordulóban, ahol a második helyen kiemelt Anett Kontaveit lesz az ellenfele.

Az első hat gémből négyet a fogadó játékos nyert meg a meglehetősen hektikus mérkőzésen, aztán a 4:3 után szerzett brékelőnyt Serena Williams már megőrizte Danka Kovinics ellenében. A mostanában alig-alig játszó, ezért a világranglistán csak 413. helyezett Serena a második játszmában már stabilizálta játékát, nem veszített adogatást, és két brékjével behúzta az 1 óra 39 percig tartó, számára a kilenc ász mellett hat kettős hibát tartogató meccset a 29 042 néző hatalmas örömére.

Az Arthur Ashe Stadionban még sohasem gyűltek össze ilyen sokan esti mérkőzésre a US Openen – a megjelent számos híresség között felbukkant Bill Clinton, Hugh Jackman, Spike Lee, Mike Tyson, Lindsey Vonn és Queen Latifah, s természetesen jelen volt Serena kislánya, Olympia is –, és az első napi teljes nézőszám (71 332) is majdnem rekord: a második legmagasabb a verseny történetében.

„Lehengerlő volt a fogadtatás, szinte beleremegtem a hangorkánba. Nagyon jó érzés volt, sokat jelentett, sohasem feledem – mondta a mérkőzés után Serena Williams. – Miközben azon hüledeztem, hogy ez valóban velem történik-e, azért arra is gondolnom kellett, hogy vár rám egy meccs is, valahogyan a játékra kell összpontosítanom. Megpróbáltam…”

Williams 48 különböző országból érkező ellenfelet győzött le hosszú karrierje során, de montenegrói teniszezővel most játszott életében először.

Az open érában Williams a negyedik olyan teniszezőnő, aki a 10-es, a 20-as, a 30-as és a 40-es éveiben is nyert mérkőzést a US Openen (szeptember 26-án tölti be a 41. életévét). Mérlege továbbra is hibátlan az amerikai verseny első fordulójában (21–0), és mivel minden bizonnyal ez az utolsó US Openje, alighanem hibátlan marad mindörökre.

S hogy mi várható a 2. fordulóban, ahol a kedd hajnalban könnyed győzelemmel bemelegítő Anett Kontaveit lesz az ellenfele?

„Őszintén úgy érzem, hogy ezen a ponton számomra már minden ráadás – fogalmazott a 23-szoros Grand Sam-tornagyőztes. – A nyáron megtapasztaltam, hogy minden ellenfél nehéz. A következő meg különösen nehéz lesz…”

A 10. helyen kiemelt Darija Kaszatkina nem jutott tovább, három játszmában kikapott Harriet Darttól – a karrierje talán eddigi legnagyobb győzelmét elérő brit versenyző következő ellenfele a már korábban továbbjutó Gálfi Dalma lesz.

A KEDD HAJNALI FÉRFI EREDMÉNYEKET IDE KATTINTVA TALÁLJA!

US OPEN (60 millió dollár, kemény pálya)