US Open: Murray bírta jobban a szettek végét, jöhet Djokovics

2014.09.01. 23:10
Andy Murray legyűrte Jo-Wilfried Tsongát, jöhet a 2012-es döntő visszavágója (Fotó: Action Images)
Az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) nyolcaddöntőjében a 2012-es győztes brit Andy Murray három szoros szettben legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát, így bejutott a negyeddöntőbe, ahol a világelső szerb Novak Djokovics vár rá.

A britnek hiába volt összesen három bréklabdája az első két fogadásából, mindegyiket hárította a francia, így 6:5-ös Murray-előnyig fej fej mellett haladtak a felek. Ott azonban két újabb fogadóesélyhez, ezekkel pedig szettlabdákhoz jutott a két évvel ezelőtti bajnok, és a másodikkal behúzta a szettet.

Tsonga gyors brékkel kezdte a második felvonást, és ellépett 4:2-re, innen azonban fordított Murray, és 6:5-ös előnyénél megint elbukta adogatását a francia játékos.

A harmadik játszmában egy-egy gyors brék után ezúttal Tsonga 5:4-nél nem tudott játszmában maradni, Murray így három szoros felvonásban bejutott a nyolc közé, ahol a világelső Novak Djokoviccsal találkozik – megismételve a 2012-es finálé párosítását.

Novak Djokovics egy nagyon sima és két szorosabb szettben legyőzte a német Philipp Kohlschreibert, így sorozatban a 22. alkalommal jutott be a negyeddöntőbe Grand Slam-versenyen.

A német játékos számára az első szettben már az is ünneplésre kiváltó ok volt, amikor 5:0 után szépíteni tudott, a második szettben viszont hozta adogatásait, és 5:4-es előnyénél szettlabdához jutott. Djokovics parádés labdamenetek után megfordította a játékot és sorozatban három gémet behúzva a szettet is megnyerte. A szerb a harmadik játszma elején ismét brékelt, előnyét pedig végig megtartva behúzta a meccset.

Néhány perc híján hajnali fél háromig gyűrte egymást Nisikori Kei és Milos Raonic, végül a japán teniszező öt szettben legyőzte az ötödik helyen kiemelt kanadait. Stanislas Wawrinka csak négy játszmára kényszerült Tommy Robredo ellen, de a svájci is megszenvedett a legjobb nyolc közé jutásért.

NŐI EGYES

Az ötszörös győztes hazai Serena Williams két szettben legyőzte az észt Kaia Kanepit. A két játékos negyedszer csapott össze egymással, és bár Kanepi egyszer sem zárt három nyert gém alatt, játszmát továbbra sem tudott nyerni a világranglista-vezető Williams ellen.

Az amerikai ellenfele a nyolc között az ausztrál Casey Dellacquát két felvonásban felülmúló olasz Flavia Pennetta lesz.

A wimbledoni döntős kanadai Eugenie Bouchard számára viszont véget ért a viadal, az orosz Jekatyerina Makarova két szoros szettben diadalmaskodott. Utóbbi ellenfele Viktorija Azarenka lesz, aki szetthátrányból fordított a szerb Alekszandra Krunics ellen.

JUNIOR FIÚ EGYES

Bíró André győzelemmel kezdett a juniorok versenyében a New Yorkban zajló Amerikai nemzetközi teniszbajnokságon.

A viadal honlapjának beszámolója szerint a nankingi ifjúsági olimpián is szerepelt magyar játékos az első fordulóban az ausztrál Akira Santillant győzte le 6:4, 6:3-ra.

A 18 éves Bíró a legjobb 32 között a kilencedik helyen kiemelt brazil Marcelo Zormann-nal találkozik.

US OPEN, NEW YORK (38 251 760 dollár, kemény pálya)