US Open: Gálfi nem jutott be a negyeddöntőbe párosban

MTI/R. P.MTI/R. P.
2022.09.05. 23:09
Fotó: Getty Images
Gálfi Dalma, oldalán az amerikai Bernarda Perával, két szettben vereséget szenvedett hétfőn a hazai közönség előtt szereplő Caty McNally és Taylor Townsend duójától az amerikai nyílt teniszbajnokság női páros versenyének nyolcaddöntőjében.

A magyar teniszező és partnere az első játszmában kiegyenlített csatát vívott a rivális kettőssel, amely viszont adogatóként és fogadóként is jobban teljesített Gálfiéknál, így 44 perc alatt előnybe került.

A folytatásban McNally és Townsend a játék döntő elemeiben ismét felül tudott kerekedni az ellenfélen, s Gálfiék kettős hibái, valamint eredménytelen fogadójátéka lehetővé tette az amerikai duónak, hogy 38 perc alatt bebiztosítsa továbbjutását. A mérkőzés 1 óra 22 percig tartott.

Gálfi egyesben múlt pénteken a 18. helyen kiemelt orosz Veronyika Kugyermetovával szemben búcsúzott, és nem jutott be a 16 közé.

US OPEN, NEW YORK (60 millió dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS
Nyolcaddöntő

Caty McNally, Taylor Townsend (amerikai)–Gálfi Dalma, Bernarda Pera (magyar, amerikai) 6:4, 6:4