US Open: Djokovics a nyolc között, Federer nem követte

2018.09.03. 22:16
Novak Djokovics könnyedén lépett tovább a nyolcaddöntőből (Fotó: AFP)
A kétszeres bajnok Novak Djokovics három játszmában, 6:3, 6:4, 6:3-ra legyőzte a portugál Joao Sousát az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Nem történt meglepetés az Arthur Ashe Stadion nappali programjának második mérkőzésén: Novak Djokovics magabiztosan, három játszmában megverte a portugál Joao Sousát, így készülhet a 11. US Open-negyeddöntőjére. A korábbi világelső az első szettben kétszer is elvette a portugál adogatását (6:3), majd a másodikat brékhátrányból felállva fordította meg, de még így sem lehet mondani, hogy a 2–0-s szettelőnye veszélyben forgott volna.

MEGVAN BABOSÉK KÖVETKEZŐ ELLENFELE

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a hatodik kiemelt Lucie Hradecká, Jekatyerina Makarova duóval találkozik a US Open női páros versenyének negyeddöntőjében, miután a cseh, orosz kettős 6:4, 6:4-re legyőzte a Magda Linette, Ajla Tomljanovic lengyel, ausztrál duót a harmadik fordulóban.

A harmadik játszma elején Djokovics ápolást kért és rövid időre az öltözőbe vonult, de miután visszatért, nem lehetett jelét látni annak, hogy a nagy melegen kívül más is zavarná. Az első GS-nyolcaddöntőjén pályára lépő portugál 3:2-es hátrányban lejátszotta a legjobb adogatójátékát a meccsen, ám ezzel el is lőtte az utolsó puskaporát, mert ezt követően Djokovics sebességet váltott. A szerb az utolsó három gémben 15 labdamenetből 12-t megnyert, és 1 óra 59 perc után adogatóként, a második meccslabdáját kihasználva befejezte a mérkőzést.

Joao Sousa tisztesen helytállt, csak kettővel ütött kevesebb nyerőt Djokovicsnál (21, illetve 23), de a szerb végig kézben tartotta a találkozót.

Így már csak Roger Federeren múlt, hogy látunk-e álomnegyeddöntőt a US Open szerdai programjában: a svájci magyar idő szerint kedd hajnalban nagy meglepetésre kikapott John Millmantől, így az ausztrál lesz a szerb világklasszis következő ellenfele.

A nőknél a hétfői programban először a tavalyi döntős Madison Keys, majd a pályafutása eddigi legjobb GS-eredményét elérő Oszaka Naomi jutott be a negyeddöntőbe. A japán hölgyre ráadásul a következő körben sem vár megoldhatatlan feladat, hiszen az ukrán Leszja Curenko ellen folytatja.

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)