US Open: Babos alaposan megszorongatta Safárovát

2014.08.25. 19:00
Simona Halep nehezen lendült bele az amerikai egyetemi bajnok ellen (Fotó: Action Images)
Az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének 1. fordulójában Babos Tímea két szoros szettben kikapott a 14. helyen kiemelt cseh Lucie Safárovától.

Az első szettben Babos 1:1-nél hét bréklabdát is hárított, így 3:3-ig fej fej mellett haladtak a felek, ekkor azonban Safárová a három újabb fogadóesélyéből a másodikkal már élt, saját adogatása megnyerése után pedig 3:5-nél pedig a szettben maradásért kellett szerválnia a magyar játékosnak.

Ezt 0:40-ről megtette, sőt, 5:4-nél labdája volt az egyenlítéshez, de a cseh megfordította a gémet, és a negyedik játszmalabdájával behúzta az első felvonást (4:6).

A másodikban Babos 2:2-nél ismét elvesztette szerváját, és bár egyből visszabrékelhetett volna, lehetőségét nem tudta kihasználni. 3:4-nél 0:40-nel indított a magyar lány, és ki is egyenlített, de Safárová egyből ismét brékelt, és 40:15-nél két meccslabdához jutott. Ezeket, sőt, a harmadikat is hárította Babos, majd második fogadóesélyével visszajött a meccsbe (5:5).

Az újabb brék után azonban Safárová már nem hibázott, a negyedik meccslabdáját kihasználva már behúzta a meccset.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A negyedik helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanska alig háromnegyed óra alatt legyőzte a kanadai Sharon Fichmant. Fichman brékkel indította a találkozót, ezt követően azonban Radwanska sorozatban 12 játékot megnyerve jutott tovább.

Nem indult egyszerűen a világranglista 2. helyén álló Simona Halep US Openje, hiszen az első fordulóban az amerikai Danielle Rose Collins ellen csak döntő szettben tudta kiharcolni a sikert. Nem ismerős az ellenfél neve? Nem véletlen, hiszen a szabadkártyás, egyetemi bajnok Rose Collinsnak jelenleg világranglistás helye sincsen(!), a 20 éves amerikai lány eddigi legjobbja az 553. hely, még 2012-ből.

A korábbi világelső, kétszeres US Open-győztes Venus Williams szetthátrányból győzte le a 43 éves Date Krumm Kimikót.

Egy másik korábbi ranglistavezető, a 2008-as döntős Jelena Jankovics két sima szettben nyerte meg a szerb házicsatát Bojana Jovanovszki ellen. A svéd Johanna Larsson még ennél is simábban jutott tovább, a francia Virginie Razzano játékot sem nyert ellene.

A magyar idő szerint késő esti mérkőzések nem tartogattak meglepetéseket – a kiemeltek közül az amerikai Sloane Stephens, a francia Alizé Cornet, az olasz Roberta Vinci és a német Sabine Lisicki is sikerrel vette az első akadályt.

FÉRFI EGYES

Az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének 1. fordulójában a brit Andy Murray négy szettben nyert a holland Robin Haase ellen.

A nyolcadik kiemelt a simább első, és a rövidítésben megnyert második szett után a 1:0-s előnyét követően sorozatban játékot bukott el (6:3, 7:6, 1:6, 0:3). Innen 4:3-ra visszakapaszkodott, de egyből elveszítette adogatását (5:3), így Haase a döntő játszmáért adogathatott, hiába. Murray ugyanis visszabrékelt, majd saját szervája megnyerése után ismét sikerrel járt fogadóként, így már ő következhetett a mérkőzés behúzásáért. Itt három bréklabdája is volt a hollandnak, de élni egyikkel sem tudott.

A tavalyi US Openen a negyeddöntőig jutó orosz Mihail Juzsnij számára az idei torna máris véget ért, az ausztrál Nick Kyrgios ellen ő is úgy tűnt, hogy feláll kétszettes hátrányból, de Haaséhoz hasonlóan az egyenlítés kapujában is hibázott.

A 31. helyen kiemelt Fernando Verdasco döntő szettben, több mint háromórás mérkőzésen gyűrte le a szlovén Blaz Rolát, így profi pályafutása 400. győzelmét aratta. A spanyol versenyző mellett többek között Jo-Wilfried Tsonga, Tommy Robredo, valamint az Australian Open-győztes Stanislas Wawrinka is bejutott a második körbe.

US OPEN, NEW YORK (38 251 760 dollár, kemény pálya)